איתי שרף: טיפול במחלות עיניים

כמה מילים על איתי שרף

מחלוצי המטפלים בארץ במחלות עיניים שונות באמצעות הרפואה הסינית, בה משולבים הידע והתובנות מעולם הרפואה המערבית.

שרף סיים לימודי רפואה סינית בהצטיינות בקמפוס ברושים שבאוניברסיטת תל אביב. לאחר מכן הוכשר אצל טובי המטפלים בתחום בארה"ב ובסין, ועבר הכשרה בבית החולים המוביל בסין לטיפול במחלות עיניים בעזרת הרפואה הסינית. הכשרתו הייחודית של שרף כללה טיפול באקופונקטורה והן טיפול במחלות עיניים כרוניות באמצעות צמחי מרפא סיניים, ובנוסף לכך, השתלמות בארצות הברית.

הקליניקה

מחלות עיניים יכולות להיות בעיה ממוקדת ונקודתית ועד למחלות כרוניות, חלקן בעלות השלכות חמורות, כמו אובדן ראיה בלתי הפיך. הקליניקה של איתי שרף מציעה לקהל לקוחותיה טיפולים בודדים, או סדרת טיפולים, בהתאם לסוג המחלה, אופייה ודרגת החומרה שלה, עבור מגוון רחב של מחלות עיניים, ביניהן:

מחלות רשתית העין, ניוון רשתית, רטינופתיה סוכרתית, רטיניטיס פיגמנטוזה, חסימת וריד הרשתית, ועוד. מחלות עיניים כרוניות, ביניהן ניוון עצב הראיה, גלאוקומה, יובש בעיניים (עין יבשה), כפל ראיה (דיפלופיה), בלפרוספאזם, ראיית חוטים/ זבוב (Floaters), דלקות כרוניות ועוד.

לטיפול במחלות עיניים ברפואה הסינית יתרונות רבים. אחד היתרונות הבולטים הוא שהטיפולים הם אינם פולשניים ואינם ניתנים בקרבת העין.

במסגרת הטיפול, הכולל דיקור סיני, פורמולות טבעיות מצמחי מרפא ועוד, מקבל המטופל המלצות לתזונה נכונה ומיטיבה, ולתוספי תזונה, שמסייעים בחיזוק הגוף. כמו כן, כחודש לאחר סיום סדרת הטיפולים, נערכת פגישת המשך, בה מתבצע מעקב והערכת מצב, כדי להחליט אם יש צורך בסדרת טיפולים נוספת או לא.

מבין המטופלים הרבים הפוקדים את הקליניקה, ניתן לראות קו משותף אחד: שביעות רצון מהיחס האישי, הטיפול המקצועי והכלים האפקטיביים שהביאו לשיפור ניכר במצבם. באתר של איתי תמצאו שלל עדויות מצולמות של מטופלים שקיבלו מגוון טיפולים, כגון: טיפול ברטיניטיס פיגמנטוזה, מחלת רשתית העין, בצקת בעין, ניוון רשתית ועוד סוגים של מחלות עיניים שטופלו בהצלחה ואשר המטופלים ראו לנכון לשתף את הצלחת הטיפול עם הקהל הרחב.

הביקורות וההמלצות מהמטופלים, נערכים רק בתום סדרת הטיפולים ולאחר ווידוא התהליך שעברו והשיפור במצבם. הטיפול בקליניקה אינו משמש כתחליף לטיפול שמקבלים המטופלים מהרופא, אלא משמשים כטיפול משלים, במטרה לאזן את המצב ולחזק את המטופל, להבין את הגורם הראשוני לבעיה ולטפל בו, במטרה למנוע את התדרדרות המחלה או לעצור אותה כליל.

המלצות טיפוליות

תהליך הטיפול בקליניקה מתחיל באבחון מקיף ומעמיק של המטופל, כדי להבין את שורש הבעיה ולטפל בה, בנוסף לטיפול בסימפטום (מחלת העיניים), במטרה לשפר אצל המטופל את הבריאות הכללית, בנוסף לשיפור הדרדרות מחלת העיניים.

הכלים מהרפואה הסינית בהם נעשה שימוש בטיפול מטפלים במחלות עיניים כרוניות כבר בשלבים הראשונים שלהן, ובאופן זה נמנע, או מעוכב משמעותית קצב התקדמות המחלה.

לאחר האבחון המדויק של מצב המטופל, מותאמת עבורו תוכנית טיפול אישית ומדויקת, בהתאם לממצאי האבחון. המטופל מקבל, החל מהמפגש הראשון, הסבר מפורט אודות המחלה ממנה הוא סובל, על הגורמים למחלה ועל דרכי הטיפול האפשריות המתאימות ביותר למצבו. רק אז, ולאחר הבנת המטופל את כלל ההסברים, כשבאפשרותו לשאול את כל השאלות ולראות את התמונה הגדולה, מתחילה סדרת הטיפולים הייחודית, לטיפול בבריאות העין ולשיפור מרבי של תפקודה.

סדרת הטיפולים כוללת דיקור סיני, שנחשב לאפקטיבי במיוחד לטיפול במחלות רשתית ובמחלות עיניים כרוניות.

במסגרת הטיפול ניתנות אף המלצות על צמחי מרפא שיעילים להזנה וחיזוק איברי גוף חלשים, באופן שמסייע לגוף להילחם בעצמו במחלה. הפורמולות נרקחות באופן אינדיבידואלי לכל מטופל, בהתאם למצבו, ומבטיחות את דיוק ויעילות הטיפול.

כמו כן, ובמידת הצורך, ניתנים טיפולים משלימים, ביניהם אקופונקטורה קלאסית, מנורת מוקסה (מנורת חימום), אלקטרו-אקופונקטורה (גירוי חשמלי של נקודות דיקור), אוריקולותרפיה (דיקור אוזן) ועוד.

משך הטיפולים נקבע על פי מצב המטופל. לעתים הם יתבצעו מספר ימים ברצף ולעתים ייפרשו על פני תקופה ארוכה יותר, כאשר כל העת מתבצע מעקב, הן על ידי רופא העיניים המטפל והן על ידי איתי.

בתום סדרת הטיפולים נערכת בקליניקה ביקורת והמטופל מקבל הנחיות טיפוליות מפורטות להמשך שמירה על בריאות העין ותפקודה.

באתר של איתי שרף תוכלו לקבל מידע נוסף על שיטות הטיפול ויעילותן במחלות עיניים ולקבל עוד מידע ממטופלים, עם סיפורי המקרה שלהם והתהליך הטיפולי שעברו.

הערה: אתר גולינגו (בכלל זה- האתר, בעליו, מנהליו ו/או מפעיליו) משמש כערוץ פרסומי בלבד ואין הוא ממליץ על מוצר, שירות, חברה ו/או בעל מקצוע זה או אחר. כמו כן, אין אתר גולינגו (בכלל זה- האתר, בעליו, מנהליו ו/או מפעיליו) נושא באחריות כלשהי למוצר ו/או לשירות שניתן על ידי חברה או בעל מקצוע המפורסמים באתר או בכלל.