הביקורתי

הטיפוס הביקורתי ממוקד בעיקר על אותם הדברים שאינם נראים לו או שאינם עולים בקנה חד עם תפיסת עולמו, עם הטעם האישי שלו ו/או עם העדפותיו. בכל מצב, מקום או אדם, יראה הטיפוס הביקורתי קודם כל את מה שלא נראה לו, וגם לא ימנע בהכרח מלהביע את דעותיו בנושא. הביקורתי
מאת: ג'ון ג'ייקובס.
תאריך פרסום: 22/03/2008

תוכן הענינים

מבוא

שם הטיפוס בשפה המקצועית

Beech

תיאור כללי

הטיפוס הביקורתי ממוקד בעיקר על אותם הדברים שאינם נראים לו או שאינם עולים בקנה חד עם תפיסת עולמו, עם הטעם האישי שלו ו/או עם העדפותיו. בכל מצב, מקום או אדם, יראה הטיפוס הביקורתי קודם כל את מה שלא נראה לו, וגם לא ימנע בהכרח מלהביע את דעותיו בנושא.

נטייה תעסוקתית

בעל יכולות גבוהות לבקר מערכות ומתאים לעבודה בתפקידים כמו בקרת איכות או כל סוג ביקורת אחרת. תפקידים אלה מציעים לו אפשרות להביא לידי ביטוי את נטייתו הטבעית לבקר, במסגרת ובמטרה חיוביים ולטובת המערכת.

יחסים בין אישיים

נטייתו תמיד להיות ממוקד בשלילי (בעיניו) מאד מקשה על מערכות היחסים הבין אישיות והמקצועיות שלו. מאד קשה לרצות אותו. הוא תמיד ימצא משהו להעיר עליו בכל דבר. הוא נוקשה ולפעמים בוטה באופן העברת הביקורת שלו. אנשים מתקשים להיות בסביבתו ובמקרים רבים יתאמצו להימנע מפגישה איתו.

ההשלכות על חיי הטיפוס

מטבע האופי הביקורתי הוא נוטה להיות מאד ממוקד בפרטים ולא בתמונה הכוללת, ולעיתים הביקורת שלו הינה ממש קטנונית וממוקדת בטפל במקום בעיקר.

עצה אישית

עליו לפתח סובלנות לאחר.

אם אתם מעוניינים להרחיב את ידיעותיכם בנושא ולדעת כיצד כל טיפוס אישיות יכול להתמודד טוב יותר עם הדפוסים המעכבים באישיותו, היכנסו לכאן.

אם יש לכם הארות, הערות או סתם מילה טובה, היכנסו לצור קשר ושתפו אותנו!