חסר סבלנות

אנשים בעלי קצב טבעי מאד מהיר. חושבים, מגיבים ופועלים במהירות. ההיבט החיובי הוא שהם עשויים להיות מאד זריזים ויעילים ומסוגלים להשלים יותר משימות בפחות זמן מאנשים רבים אחרים. חסר סבלנות
מאת: ג'ון ג'ייקובס.
תאריך פרסום: 22/03/2008

תוכן הענינים

מבוא

שם הטיפוס בשפה המקצועית

Impatients

תיאור כללי

אנשים בעלי קצב טבעי מאד מהיר. חושבים, מגיבים ופועלים במהירות. ההיבט החיובי הוא שהם עשויים להיות מאד זריזים ויעילים ומסוגלים להשלים יותר משימות בפחות זמן מאנשים רבים אחרים.

במקרים רבים הם באמת מסוגלים לעשות כמה דברים בו זמנית, תוך שהם מחלקים גם את הקשב וגם את המוטוריקה על פני מספר משימות. יחד עם זאת, המהירות לא פעם בעוכריהם שכן היא עלולה להפוך לפזיזות ואימפולסיביות, והאיכות במקרים רבים באה על חשבון הכמות. הם חסרי סבלנות לתהליכים, ורוצים לראות תוצאות מיידיות ממעשיהם ומהשקעותיהם.

יחסים בין אישיים

הם מסיימים עבור אנשים את המשפטים כי אין להם סבלנות חכות לשמוע עד הסוף ויסיימו פעולות עבור אנשים האיטיים מהם.

ההשלכות על חיי הטיפוס

הצורך שהכל יעשה בקצב שלהם גורם למתח פנימי רב. אנשים אלה נוטים להיות עצבניים ומתוחים תמידית. לטיפוס חסר הסבלנות "פתיל" קצר מאד. הוא מתעצבן בקלות וגם נרגע בקלות. כל דבר שאינו עומד בקצב שלהם גורם להם לכעס רב ואף להתפרצויות.

אם אתם מעוניינים להרחיב את ידיעותיכם בנושא ולדעת כיצד כל טיפוס אישיות יכול להתמודד טוב יותר עם הדפוסים המעכבים באישיותו, היכנסו לכאן.

אם יש לכם הארות, הערות או סתם מילה טובה, היכנסו לצור קשר ושתפו אותנו!