החזק

אנשים בעלי חוסן פיזי ונפשי גבוה מעל הממוצע. אנשים ההופכים את כוח הסבל, כוח הרצון, היכולת להילחם, השגיות והתמדה למטרות בפני עצמן, במקום שיהיו אמצעים בלבד. משקיעים הרבה זמן וכוח בקיום והוכחת האלמנטים האלה. החזק
מאת: ג'ון ג'ייקובס.
תאריך פרסום: 22/03/2008

תוכן הענינים

מבוא

שם הטיפוס בשפה המקצועית

Oak

תיאור כללי

אנשים בעלי חוסן פיזי ונפשי גבוה מעל הממוצע. אנשים ההופכים את כוח הסבל, כוח הרצון, היכולת להילחם, השגיות והתמדה למטרות בפני עצמן, במקום שיהיו אמצעים בלבד. משקיעים הרבה זמן וכוח בקיום והוכחת האלמנטים האלה.

לוקחים על עצמם הרבה יותר מדי. עקשנים ונוקשים בגישתם. הסביבה נוטה להעמיס עליהם כי הם ידועים כאחראיים ואמינים. לא יודעים להגיד ''לא". אחראיים בצורה מוגזמת. משקיעים הרבה זמן בעזרה לזולת. עצמאות מאד חשובה להם. פוחדים מאד ממצבי תלות. לעולם לא יבקשו עזרה.

יחסים בין אישיים

יש להם הרבה חברים. אנשים סומכים עליהם ואוהבים להתייעץ איתם.

ההשלכות על חיי הטיפוס

מסתירים מצוקתם עד שמתמוטטים כדי לא להיות למעמסה. סוחטים את עצמם עד הטיפה האחרונה. נקודת השבירה היא שהעומס כל כך גדול שהוא ממש גורם להתמוטטות. (פיזית או נפשית). במחלה, יעשו הכל כדי לבריא ובו זמנית יעשו הכל כדי להמשיך לתפקד כרגיל.

הם נכנסים לדיכאון מהעובדה שהמחלה מונעת מהם לעמוד בהתחייבויותיהם ובציפיות מהם. הופכים הכל למאבקים, והם חייבים תמיד לצאת מנצחים. מתייחסים לחיים כאל עול והתחייבות. תמיד בוחרים בדרך הקשה לעשות כל דבר.

אם אתם מעוניינים להרחיב את ידיעותיכם בנושא ולדעת כיצד כל טיפוס אישיות יכול להתמודד טוב יותר עם הדפוסים המעכבים באישיותו, היכנסו לכאן.

אם יש לכם הארות, הערות או סתם מילה טובה, היכנסו לצור קשר ושתפו אותנו!