ד"ר אריה (יוקי) גניגר

ד"ר אריה (יוקי) גניגר (62), האחראי על הפיתוח העסקי של קבוצת "טבורית", משלב ידע מקצועי בתחום הפרמצבטיקה, לצד ניסיון ניהולי עשיר ופעילות ציבורית ענפה. שילוב זה של יכולות מסייע לו רבות בעיצוב פניה של החברה ובניווט דרכה בשוק המתפתח של שימור דם טבורי בארץ ובעולם.

ד"ר גניגר שם לעצמו למטרה לקדם ולפתח את הקבוצה, הן במימד המדעי-טכנולוגי, הן במימד העסקי-כלכלי והן במימד הציבורי על-ידי העלאת המודעות לחשיבות שבשימור הדם הטבורי.

ד"ר גניגר יליד ת"א ותושב כפר שמריהו, נשוי+2 ובעל תואר שלישי במדעי הרוקחות מאוניברסיטת קולומביה בארה"ב. במשך שנים שימש כמנכ"ל של חברות מובילות בענף התמרוקים בישראל ובהן "תיא תמרוקי ישראל" ו"קרליין" (פרמאגיס). כמו כן שימש כחוקר ראשי בחברות התרופות הבינלאומית "Schering-Plough" בארה"ב ולאחר מכן כמנהל מדעי ומסחרי ב"אגיס" בישראל. לצד אלה עסק בניהול של חברות בתחומי התקשורת, ההשקעות והנדל"ן ולווה כיועץ פרוייקטים של חברות הזנק (סטרט-אפ) כמו חברת אינוסנט, תמרקין חדשנות פרמצבטית, דשנים וחומרים כימיים ועוד. ד"ר גניגר כיהן בעבר ומכהן גם כיום כדירקטור בשורה של חברות עסקיות וציבוריות.

במקביל לפעילותו העסקית והמקצועית, ד"ר גניגר מקדיש מזמנו ומרצו לענייני ציבור בארגונים ומוסדות שונים. בין היתר, שימש כחבר וכיו"ר של ענף התמרוקים בהתאחדות התעשיינים בישראל, חבר בועדות תקינה של מכון התקנים הישראלי, חבר בצוות המייסדים של האגודה למספר מוצר ישראלי - ברקוד, (בה כיהן כנשיא במשך שתי קדנציות. תקופה שבה הוקם והופעל מערך הברקוד בישראל), חבר באגודה הישראלית לכימיה ויו"ר הועדה הדו-לאומית לתמרוקים בנציבות המדע והטכנולוגיה ישראל-ארה"ב. ד"ר גניגר הוא גם מייסדה של האגודה הישראלית לכימאים קוסמטיים וחבר באגודה האמריקנית לכימאים קוסמטיים.

במסגרת פעילותו הציבורית, משמש ד"ר גניגר כבר סמכא בעניני תחיקת תמרוקים בעולם ושותף לתהליך ההרמוניזציה הבינלאומית של תקנות תמרוקים. ד"ר גניגר מייצג את ישראל בגופים בינלאומיים ובהם ארגון הגג ליצרני תמרוקים באירופה, ארגון בעל השפעה רבה על הסחר עם ישראל.

לצד פעילותו זו, המשיקה לפעילותו העסקית, ד"ר גניגר גם תורם מזמנו לענייני ציבור אחרים. בין היתר, הוא משמש כחבר מועצת המנהלים של מוזיאון ישראל בירושלים, כיו"ר חברת מוצרי מוזיאון ישראל (החברה המנהלת את חנויות המוזיאון ומוכרת את מוצריו בארץ ובעולם), וחבר מועצה, סגן וממלא מקום ראש המועצה המקומית כפר שמריהו. במסגרת פעילותו זו הוא חבר בועדות שונות המנהלות את היישוב ואף שימש כראש המועצה בפועל בתקופת הבחירות לראשות המועצה באוגוסט-נובמבר 2005.

לפרטים נוספים על קבוצת "טבורית" ועל שימור דם טבורי: http://www.taburit.co.il


מאמרים באתר מאת ד"ר אריה (יוקי) גניגר: