אולגה רז

אולגה רז, דיאטנית קלינית ומנהלת היחידה לתזונה ודיאטה במרכז הרפואי תל-אביב ע"ש סוראסקי ("איכילוב"), נחשבת למובילה בתחומה.

אולגה רז היא בעלת תואר M.Sc לביוכימיה ותזונה מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים ובעלת תארים בביולוגיה ובחינוך. אולגה רז ייסדה ומנהלת את בית הספר לתזונה במכללה אקדמית יהודה ושומרון באריאל, יועצת לצה"ל ומייצגת את ישראל בכנסים בינלאומיים בתחומה.

רז חיברה מספר ספרים בתחום התזונה, ביניהם רבי המכר "לאכול לחם ולרזות", "מרזים עם אולגה רז", "מדריך סודות התזונה" ועוד.

דיאטניות ומומחים לתזונה, עם ובלי מירכאות, יש רבים, מכל הסוגים ובכל הגישות. עם זאת, מעבר לכל התארים, ההכשרה, ההכרה והניסיון העצום, מה שמייחד את אולגה רז הוא חשיבתה המדעית והיכולת המיוחדת להתבוננות ולהסקת מסקנות פורצות דרך, שהביאו לפיתוח שיטתה החדשנית בתחום התזונה.

לפני יותר מ-10 שנים, בתקופה שבה כולם חשבו שהדבר הראשון שיש להימנע ממנו בדיאטה הוא פחמימות (במיוחד חולי סוכרת) ושכדי לרזות צריך לאכול מעט "כמו ציפור", באה אולגה רז וטענה שכדי לרזות צריך דווקא לאכול הרבה לחם ופחמימות מורכבות, גם כאשר יש סוכרת (במיוחד כאשר יש סוכרת), ושאסור לאכול פחות מדי!

היא הראשונה שטענה, שהדרך המסורתית לאכול 3 ארוחות ביום איננה מתאימה לאורח החיים המודרני והחלה להעביר את המטופלים שלה לשיטה של 4-6 ארוחות ביום.

מאז הגיעו חוקרים רבים בעולם למסקנות דומות, וההמלצות התזונתיות של האגודה האמריקאית למחלות לב, האגודה האמריקאית לסוכרת ו-"פירמידת המזון החדשה", שהופיעו לפני כ-3-4 שנים, חופפות את ההמלצות שהוציאה רז לפני יותר מ-10 שנים.

עבור רז, תזונה אינה מתחילה ומסתיימת בהרזיה ובשמירה על המשקל. מעבר לניסיון העצום של אולגה בטיפול תזונתי בכל סוגי המחלות (סוכרת, יתר לחץ דם, מחלות לב וכלי דם, מחלות דלקתיות, בעיות במערכת העיכול, אנורקסיה, בולימיה ורבות אחרות), הן במסגרת תפקידה בבית החולים והן במסגרת הקליניקה הפרטית, יכולת ההבחנה והאבחנה של אולגה רז פותחו על ידה גם מעבר לרגיל במקצוע. אולגה רז פיתחה שיטות אבחון וטיפול תזונתי גם בתופעות שרובנו לא מקשרים דווקא לתזונה, כמו עייפות, סחרחורות, נשירת שער, בעיות שינה, שבירת ציפורנים, פצעים בפה ורבות אחרות. היא גם ידעת לדרוש בדיקות מיוחדות לאבחון בעיות ולהפנות לרופאים המתאימים ביותר, כשטיפול תזונתי אינו הדרך היחידה או היעילה ביותר לטיפול בתופעה.

מרכז רז להרזיה ולתזונה בריאה

אולגה רז הכשירה מספר דיאטניות קליניות בכירות לאבחונים, טיפולים ו/או הנחיית קבוצות בשיטתה, והן עובדות תחת פיקוחה הצמוד במרכז רז להרזיה ולתזונה בריאה. בסניפי המרכז כל אדם יכול לבחור במסגרת המתאימה ביותר עבור:

  1. קבוצות ההרזיה מונחות ע"י דיאטניות קליניות בכירות שהוכשרו על ידי אולגה רז בשיטתה המיוחדת ובפיקוחה. שיטת אולגה רז בקבוצות מאפשרת למשתתפים לעבור שינוי בהרגלי האכילה, ללמוד דברים פרקטיים לשינוי המצב הקיים ולהפוך את השיטה לאורח חיים. המשתתפים לומדים על הגוף שלהם, על סיבות לאכילה ואי אכילה, על המוח, על השומן, הסוכר ועוד. רבים מהם עוברים שינוים בחייהם שמשתפרים ללא הכר.
  2. טיפולים פרטניים בסובלים מעודף או חוסר משקל, וממחלות שונות (לחץ דם, סוכרת, מחלות לב וכלי דם, מחלות מערכת העיכול, כליות, דלקת פרקים, עייפות, מחסור בוויטמינים ומינרלים ועוד) באמצעות שינוי בתזונה. גם לאלו הבריאים מייעצים באשר להרגלי התזונה הנכונים, כדי לסייע במניעת מחלות ושמירה על הבריאות.

למרכז רז מגיעים גם נשים הרות ומיניקות, חיילים, קשישים, ילדים ונוער, ספורטאים ועוד. כלומר, כל אלה שרוצים ללמוד איך לאכול נכון בכל מצב. המרכז מציע גם טיפול משפחתי בילדים ובנוער הסובלים מעודף משקל. אולגה רז והדיאטניות הקליניות הבכירות שעובדות אתה מסייעות גם בבחירת תוספי מזון, ויטמינים ומינרלים.

אבחון מקיף נערך לכל מטופל לגבי מצבו הבריאותי. האבחון כולל סקירה מלאה של תזונת המטופל, משקלו, היקפי גופו, בדיקות מעבדה ומסמכים רפואיים רלוונטיים. בהתאם לכך נבנית למטופל תוכנית תזונתית. כדי לבצע אותה נקבעות מספר פגישות טיפוליות, על פי הצורך, כדי לאפשר למטופל להגיע למטרתו ולרכוש כלים התנהגותיים ואימון לתזונה בריאה.


פרטים להתקשרות:

כתובת: רח' ויצמן 14 קומה 18, תל אביב (מרכז ויצמן)

טלפונים: 03-6094144, 1-700-500-311

טלפקס: 03-6094147

אתר הבית: http://www.olgaraz.co.il

אימייל: info@olgaraz.co.il

הערה: אתר גולינגו (בכלל זה- האתר, בעליו, מנהליו ו/או מפעיליו) משמש כערוץ פרסומי בלבד ואין הוא ממליץ על מוצר, שירות, חברה ו/או בעל מקצוע זה או אחר. כמו כן, אין אתר גולינגו (בכלל זה- האתר, בעליו, מנהליו ו/או מפעיליו) נושא באחריות כלשהי למוצר ו/או לשירות שניתן על ידי חברה או בעל מקצוע המפורסמים באתר או בכלל.