התאמת אימון פיתוח הגוף למבנה גוף המתאמן

לאנשים שונים מבנה גוף שונה, לכן תגובת הגוף לאימון שונה מאדם לאדם. מה שעובד עבור אדם מסוים לא בהכרח יעבוד עבור אדם אחר. אחת השיטות הידועות לסיווג אנשים על פי מבנה גופם נקראת "סומטוטייפס" SOMATOTYPES)) המבדילה בין שלושה מבני גוף עיקריים... התאמת אימון פיתוח הגוף למבנה גוף המתאמן
מאת: עמי עיני.
תאריך פרסום: 27/07/2007

תוכן הענינים

גברים ונשים בכל הגילאים צריכים לעסוק בפעילות גופנית מאוזנת. הם יכולים לאמץ תכנית אימונים אישית שעולה בקנה אחד עם התחביבים שלהם, או לשלב אותה בזמן איכות עם חברים ומשפחה. תכנית אימונים מסייעת לשמירה על משקל תקין והבריאות. היא משפרת את איכות החיים ומומלצת על ידי רופאי משפחה ואנשי מקצוע. הסוגיה היחידה היא כיצד שומרים על הבטיחות במהלך פעילות גופנית, או כיצד מבטיחים כיסוי למקרה של תאונות בלתי צפויות.

תכנית אימונים אישית וסרגל מאמצים הדרגתי

הדבר הראשון שצריך לדעת על תכנית אימונים הוא שמדובר בנושא סובייקטיבי. לכל אחד יש תכנית אימונים אחרת שמאפשרת לו למצות את הפוטנציאל. במילים אחרות, תכנית אימונים שמומלצת על ידי קולגה או בן משפחה עלולה לגרום נזקים בלתי הפיכים למישהו אחר. הסוד הוא לבחור תכנית אימונים על פי ניסיון העבר ולהישאר עירניים לגוף. אם הגוף מאותת על עומס יתר, יש להפסיק את תכנית האימונים ולבצע את ההתאמות הנדרשות. רק כך ניתן להתמיד בתכנית ולהגיע לתוצאות.

הדבר השני שצריך לדעת הוא שתכנית אימונים דורשת סרגל מאמצים הדרגתי. לא ניתן להגיע לתוצאות ביום אחד, וגם אין טעם לנסות. הדרגה מאפשרת לגוף להסתגל לתכנית האימונים ולאמץ את ההרגלים הנכונים עבורו. רצוי להתחיל בתכנית אימונים סולידית, להגביר את הקצב לפי התחושה ולבצע מעקב המבוסס על ניטור המדדים הגופניים של המתאמן. ניתן לעשות זאת באמצעות אפליקציות ייעודיות או ניהול רישום ידני. מעבר לכך, לכל תכנית אימונים עשויה להיות מטרה שונה. מי שרוצה להתחיל אימונים כדי להוריד במשקל יבצע פעילות אירובית ואנאירובית, בעוד אחרים יעשו זאת לשם הסיפוק והאתגר.

פוליסת ביטוח להגנה מושלמת

הגנה על הגוף לא נגמרת עם סיום האימון היומי. חשוב מאוד להתעניין ביתרונות של ביטוח תאונות אישיות ולנצל אותם. הביטוח מספק הגנה מושלמת במשך 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע ובכל מקום בעולם. הוא בא לידי ביטוי בשגרת העבודה והבית וכמובן גם באימונים גופניים או פעילות ספורט אתגרי. תאונות יכולות לקרות כל הזמן והביטוח הוא הדרך היחידה להיערך לקראת ההוצאות הכספיות הצפויות. ההצטרפות לתכנית ביטוח תאונות לא כרוכה בבדיקות רפואיות או מילוי שאלונים והיא מתבצעת במהירות וביעילות.

לסיכום, ההחלטה על תכנית אימונים היא הצעד הראשון בשיפור איכות החיים. לאחר מכן יש לבחור תכנית אימונים שעולה בקנה אחד עם המטרות, לדאוג לסרגל מאמצים הדרגתי ולהישאר עירניים לצרכי הגוף. במקביל, חשוב להתעניין בפוליסות ביטוח רלוונטיות כדי למנוע מצב שבו תאונה גורמת לנזקים חמורים ופגיעה בעצמאות הכלכלית.

אם יש לכם הארות, הערות או סתם מילה טובה, היכנסו לצור קשר ושתפו אותנו!