צמחונות - הגדרות

אנשים רבים חושבים כי צמחוני הוא אדם שאוכל רק מזון מן הצומח. עם זאת, כאשר מתעמקים ובודקים את העניין לעומקו מתברר כי קיימים מספר קטגוריות של צמחונים: טבעוניים, צמחוניים שאוכלים מוצרי חלב, צמחוניים שאוכלים ביצים, צמחוניים שאוכלים מוצרי חלב וביצים וחצי צמחונים. להלן סקירה של כל אחד מטיפוסי הצמחונים... צמחונות - הגדרות
מאת: עמי עיני.
תאריך פרסום: 10/10/2007

תוכן הענינים

מבוא

אנשים רבים חושבים כי צמחוני הוא אדם שאוכל רק מזון מן הצומח. עם זאת, כאשר מתעמקים ובודקים את העניין לעומקו מתברר כי קיימים מספר קטגוריות של צמחונים: טבעוניים, צמחוניים שאוכלים מוצרי חלב, צמחוניים שאוכלים ביצים, צמחוניים שאוכלים מוצרי חלב וביצים וחצי צמחונים. להלן סקירה של כל אחד מטיפוסי הצמחונים:

טבעוני (Vegan)

אדם הנמנע מאכילת בשר ומוצרי בשר, עופות, דגים, פירות ים, חלב, מוצרי חלב וביצים. תזונת הטבעוניים כוללת רק מזונות מהצומח (פירות, ירקות, קטניות, דגנים, זרעים ואגוזים).

צמחוני האוכל חלב ומוצרי חלב (Lactovegetarian)

אדם הנמנע מאכילת בשר ומוצרי בשר, עופות, דגים, פירות ים וביצים. תזונת הצמחוניים האוכלים חלב ומוצרי חלב כוללת מזונות מהצומח (פירות, ירקות, קטניות, דגנים, זרעים, אגוזים), חלב ומוצרי חלב ואינה כוללת ביצים.

צמחוני האוכל ביצים (Ovo-vegetarian)

אדם הנמנע מאכילת בשר ומוצרי בשר, עופות, דגים, פירות ים, חלב ומוצרי חלב. תזונת הצמחוניים האוכלים ביצים כוללת מזונות מהצומח (פירות, ירקות, קטניות, דגנים, זרעים, אגוזים) וביצים.

צמחוני האוכל ביצים, חלב ומוצרי חלב (Ovo-lactovegetarian)

אדם הנמנע מאכילת בשר ומוצרי בשר, עופות, דגים ופירות ים. תזונת הצמחוניים האוכלים ביצים, חלב ומוצרי חלב כוללת מזונות מהצומח (פירות, ירקות, קטניות, דגנים, זרעים, אגוזים), חלב, מוצרי חלב וביצים.

חצי צמחוני (Semi-vegetarian)

אדם הנמנע מאכילת בשר אדום או מוצרי בשר אדום. תזונת החצי צמחוניים כוללת מזונות מהצומח (פירות, ירקות, קטניות, דגנים, זרעים, אגוזים), חלב, מוצרי חלב, ביצים, בשר עוף, דגים ופירות ים.

אם יש לכם הארות, הערות או סתם מילה טובה, היכנסו לצור קשר ושתפו אותנו!