הדרך לצמחונות

במידה והחלטתם לעבור לתפריט תזונה צמחונית בגלל היתרונות הבריאותיים, ודאי תשמחו לגלות כי קיים יתרון נוסף לאכילת צמחונית- זוהי דרך טעימה ומהנה לחקור מאכלים חדשים. המעבר לתפריט תזונה צמחוני הוא הרבה יותר קל ממה שאתם חושבים. תוכלו להשתמש בשיטה פשוטה בעלת שלושה שלבים... הדרך לצמחונות
מאת: עמי עיני.
תאריך פרסום: 10/10/2007

תוכן הענינים

מבוא

אם החלטתם לעבור לתפריט תזונה צמחונית בגלל היתרונות הבריאותיים, ודאי תשמחו לגלות כי קיים יתרון נוסף לאכילת צמחונית- זוהי דרך טעימה ומהנה לחקור מאכלים חדשים. ארוחה של צמחוני יכולה להיות מוכרת כמו ספגטי ברוטב עגבניות, סלט ירקות ומרק אפונה ומצד שני היא יכולה להיות מיוחדת כמו אורז בר ופטריות פורטבלו צלויות.

המעבר לתפריט תזונה צמחוני הוא הרבה יותר קל ממה שאתם חושבים. רוב האנשים, בין אם הם צמחוניים או אוכלי בשר, משתמשים בדרך כלל במספר מוגבל של מתכונים. משפחה ממוצעת אוכלת רק 8-9 תפריטי ארוחות החוזרים על עצמם בדרך זו או אחרת. אתם תוכלו להשתמש בשיטה פשוטה בעלת שלושה שלבים על מנת שיהיו לכם 9 תפריטי ארוחות צמחוניות שאתם אוהבים ושיהיה לכם קל להכין בקלות:

שלב ראשון

תחשבו על 3 סוגי ארוחות צמחוניות שמהן אתם כבר נהנים. כך לדוגמא, אנשים רבים נהנים מירקות מוקפצים, מרק ירקות עשיר ופסטה ברוטב עגבניות.

שלב שני

תחשבו על 3 מתכונים שאתם מכינים באופן קבוע ושניתן די בקלות להפוך אותם לצמחוניים לחלוטין. כך לדוגמא, תוכלו לאכול המבורגר או נקניקיות צמחיות במקום המבורגר או נקניקיות מבשר. אפשרות נוספת היא לאכול חציל ופלפלים צלויים במקום חזה עוף צלוי. כך גם הרבה מרקים ותבשילים יכולים להפוך למנות צמחוניות עם מספר שינויים פשוטים.

שלב שלישי

נסו להכין מאכלים צמחוניים חדשים. את המתכונים תוכלו לקחת מספר מתכונים או ממגוון המתכונים הרחב באתרי האינטרנט השונים. לאחר מספר ניסיונות אמצו לעצמכם 3 מתכונים שאהבתם ושהיו קלים להכנה.

כך, עם מספר שינויים מינימלי בתפריט התזונה הרגיל שלכם יהיו לכם 9 סוגי ארוחות צמחוניות. לאחר מכן, למצוא אופציות צמחוניות לארוחת בוקר וערב יהיה די קל. לארוחת בוקר נסו עוגת פירות, טוסט עם חמאת בוטנים או דגני בוקר. לארוחת ערב תאכלו כריכים עם ממרח חומוס, סלט חצילים בטעם כבד או שאריות מארוחת הצהרים.

אם יש לכם הארות, הערות או סתם מילה טובה, היכנסו לצור קשר ושתפו אותנו!