מבשלים ללא ביצים

צמחונים רבים בוחרים לא לכלול ביצים בתזונה שלהם. כ-70% מסך הקלוריות של ביצה מגיע משומן וחלק גדול מהשומן הוא שומן רווי. הביצים מכילות גם הרבה מאוד כולסטרול, כ-213 מיליגרם כולסטרול לביצה בגודל בינוני (ביצה מספר 2)... מבשלים ללא ביצים
מאת: עמי עיני.
תאריך פרסום: 10/10/2007

צמחונים רבים בוחרים לא לכלול ביצים בתזונה שלהם. כ-70% מסך הקלוריות של ביצה מגיע משומן וחלק גדול מהשומן הוא שומן רווי. הביצים מכילות גם הרבה מאוד כולסטרול, כ-213 מיליגרם כולסטרול לביצה בגודל בינוני (ביצה מספר 2).

בגלל שקליפת הביצה שבירה ונקבובית והתנאים הסניטריים בלולי התרנגולות רחוקים מלהיות מושלמים, ביצים מהוות מצע מושלם להתפתחות סלמונלה. סלמונלה הוא חיידק המהווה את הסיבה העיקרית להרעלות מזון.

לעיתים קרובות משתמשים בביצים במוצרים אפויים בשל יכולת ה"קשירה" שלהם. אך הטבחים החכמים משתמשים כיום בתחליפים מעולים לביצים. נסו להשתמש באחד מהטיפים הבאים בפעם הבאה שאתם מכינים מתכון הדורש ביצים בתוכו: • אם המתכון דורש רק ביצה אחת או שתיים, במקרים רבים תוכלו לוותר עליהם לחלוטין. הוסיפו במקומם עוד 2 כפיות מים או שמן עבור כל ביצה לצורך איזון תכולת הלחות של המאכל.

  • אם המתכון דורש רק ביצה אחת או שתיים, במקרים רבים תוכלו לוותר עליהם לחלוטין. הוסיפו במקומם עוד 2 כפיות מים או שמן עבור כל ביצה לצורך איזון תכולת הלחות של המאכל.
  • כיום ניתן למצוא בחלק מחנויות הטבע תחליפי ביצים ללא ביצים. מדובר במוצר שונה ממוצר בעל תכולת כולסטרול מופחתת, אשר מכיל בפועל ביצים. תחליפי הביצים אינם מכילים כלל ביצים ובדרך כלל הם מגיעים בצורת אבקה. החליפו את הביצים שצריך לאפיה בתערובת של תחליף ביצים (אבקה) ומים בדיוק לפי ההוראות שעל אריזת המוצר.
  • החליפו כל ביצה במתכון האפייה בכפית מלאה של קמח סויה או של עמילן תירס ושתי כפיות מים.
  • השתמשו בכ-30 גרם של טופו מרוסק במקום כל ביצה.
  • כשאתם מכינים מאפינס או עוגיות אחרות, חצי בננה מרוסקת עשוי להחליף ביצה, למרות שטעם המנה הסופית ישתנה מעט.
  • לצורך הכנת קציצות מירקות או המבורגרים צמחיים, השתמשו באחד המאכלים הנ"ל לצורך "איחוד" הקציצות: רסק עגבניות, מחית תפוחי אדמה, פירורי לחם רטובים וכד'.
אם יש לכם הארות, הערות או סתם מילה טובה, היכנסו לצור קשר ושתפו אותנו!