הטיפוס המתלבט

אנשים שמאד קשה להם לקבל החלטות. כאשר נדרשים לקבל החלטות הם מתלבטים אך בעיקר בינם לבין עצמם. חסרים את היכולת לראות בברור את הדבר הנכון לעשות. רגע חושבים ככה ורגע חושבים אחרת. הטיפוס המתלבט
מאת: ג'ון ג'ייקובס.
תאריך פרסום: 12/05/2008

תוכן הענינים

מבוא

שם הטיפוס בשפה המקצועית

Sclerathus

תיאור כללי

אנשים שמאד קשה להם לקבל החלטות. כאשר נדרשים לקבל החלטות הם מתלבטים אך בעיקר בינם לבין עצמם. חסרים את היכולת לראות בברור את הדבר הנכון לעשות. רגע חושבים ככה ורגע חושבים אחרת.

נוטים להתנדנד בין שתי אפשרויות או בין שתי קצוות. אין להם קו אמצע. מצב רוחם משתנה מקיצוניות לקיצוניות (משמחה לעצב, מדיכאון לאושר וכו'). גירויים קבועים גורמים לתגובות משתנות.

השלכות על חיי הטיפוס

קופצים מדבר לדבר (מעבודה לעבודה וכו'), מתפזרים. לא מצליחים להתרכז בדבר אחד. קשה להם כי דעתם משתנה כל הזמן. הדבר אף גורם לבזבוז זמן, אנרגיה והזדמנויות להתקדם בחיים.

כל דבר קטן מוציא אותם משיווי המשקל. הדבר בולט מאוד בזמן מחלה: סימפטומים באים ונעלמים, עליות וירידות בחום, כאבים עוברים ממקום למקום, החלמה/רגרסיה/החלמה וכו'. הם נוטים לחלות במחלות שמטבען באות ונעלמות ולהפרעות בשיווי המשקל הפיזי.

אם אתם מעוניינים להרחיב את ידיעותיכם בנושא ולדעת כיצד כל טיפוס אישיות יכול להתמודד טוב יותר עם הדפוסים המעכבים באישיותו, היכנסו לכאן.

אם יש לכם הארות, הערות או סתם מילה טובה, היכנסו לצור קשר ושתפו אותנו!