מעבר דירה

מעבר דירה יכול להיות עסק מסובך מאוד, ואף יקר. כאשר עוברים דירה נאלצים לשלם בעת ובעונה אחת לגורמים רבים אשר לא מהווים חלק מחיינו ביום יום: מובילים, מתקינים, טכנאים, חשמלאים, שיפוצניקים ועוד. אך לא תמיד כאשר עוברים דירה חייבים לעשות זאת בצורה מסורבלת. בדומה לתחומים רבים, גם תחום זה עבר כברת דרך ארוכה מעבר דירה
מאת צוות האתר
תאריך פרסום: 27/04/2011

תוכן הענינים

מבוא

מעבר דירה יכול להיות עסק מסובך מאוד, ואף יקר. כאשר עוברים דירה נאלצים לשלם בעת ובעונה אחת לגורמים רבים אשר לא מהווים חלק מחיינו ביום יום: מובילים, מתקינים, טכנאים, חשמלאים, שיפוצניקים ועוד. אך לא תמיד כאשר עוברים דירה חייבים לעשות זאת בצורה מסורבלת. בדומה לתחומים רבים, גם תחום זה עבר כברת דרך ארוכה וכיום בחברות רבות המספקות שירותים על בסיס חודשי (בזק, YES, וכד'), שירות מעבר דירה מהווה חלק אינטגראלי מתודעת השירות שלהן, ולכן הן אינן מחייבות את הצרכן על דמי העברה או התקנה נוספים.

נצלו את ההטבות שהחברות מעניקות ללקוחותיהן העוברים דירה

כיום, בעת מעבר דירה חברות רבות מציעות בונוסים וצ'ופרים לקהל לקוחותיהן כחלק מתודעת השירות שלהן (וככל הנראה גם מהחשש שהלקוחות יבחרו לעבור למתחרים שלהם). חשוב שתדעו לנצל את המצב וליהנות מהיתרונות וההזדמנויות שנקראו בדרככם. כך לדוגמה, לקוחות הטלוויזיה בלווין/בכבלים שעוברים דירה עשויים ליהנות מחבילת סרטים או מפתיחת ערוצים מסוימים לתקופה מסוימת (בהתאם למבצעים הרלוונטיים באותה תקופה).

לקראת מעבר הדירה יתכן ויהיה חכם מצדכם לעדכן ו/או לשדרג את חבילת הצפייה שלכם להתאימה ולרעננה לפי הצרכים החדשים של בני המשפחה בביתכם החדש. בצורה כזו ניתן לקיים מעבר דירה בצורה חלקה ונוחה, וליהנות משירותי הטלוויזיה המועדפים עליכם עם הכניסה לבית החדש וללא עכבות מיותרות.

החשיבות של ממיר

היבט נוסף אליו יש לשים לב כאשר עוברים דירה הוא השמירה על המכשירים, ובעיקר על הממיר. ממיר שידורים הוא מוצר נחשק אך עדין. למרות שכאשר עוברים דירה עושה הטכנאי את רוב עבודת ההכנה וההתקנה, עדיין נהיה אנחנו אלו שנצטרך לארוז את כל האמצעים. זו הסיבה שיש לשים דגש מיוחד על אריזת ממיר, ועל אריזת הכבלים המתלווים אליו. טיפ חשוב בנושא הזה הוא לדאוג לארוז ממיר בנפרד עם מוצרי חשמל אחרים, ואף לעטוף אותו בניילון או קלקר. ממיר אשר נעטף נכון יכול להחזיק מעמד גם בזמן מעבר הדירה המסובך ביותר, ולהבטיח לנו הנאה מקסימאלית.

תכנון מראש

בהעברת דירה, כמו בכל נושא אחר, מומלץ לתכנן מראש ולא לחכות לרגע האחרון. מאחר ומעבר דירה הוא אינו דבר שמתרחש מהרגע להרגע, מוטב יהיה אם תשוחחו עם נציגי חברת הלווין/הכבלים כחודש לפני מעבר הדירה ותשריינו את מועד ושעת ההתקנה. מומלץ כי תכוונו ליום שלאחר מעבר הדירה על מנת להבטיח כי כל הממירים והטלוויזיות כבר נמצאות ומותקנות בביתכם החדש.

עוברים דירה בלי תסכול

לסיכום, כאשר אתם עוברים דירה אינכם חייבים לעבור גם חוויה מתסכלת. אם תדעו להיערך מראש ולתאם עם כל גורם בצורה נכונה את עבודתו והגעתו, תוכלו לחסוך זמן רב וכסף. אם לעומת זאת תחכו לסידורי מעבר דירה עד הימים האחרונים תתקלו בחומת לחצים גבוהה מאוד אשר תתסכל אתכם ואת בני משפחותיכם. בכל מקרה, אל תשכחו את הטלוויזיה – כדי שתוכלו להגיע לבית החדש וליהנות מבידור איכותי שינקה את ראשכם מתלאות המעבר.

אם יש לכם הארות, הערות או סתם מילה טובה, היכנסו לצור קשר ושתפו אותנו!