מחשבון דרישות תזונתיות

מחשבון זה נותן הערכה לכמות המינימלית היומית הנדרשת של 33 רכיבי תזונה השונים: מים, פחמימות, שומנים, חלבונים, סיבים תזונתיים, ויטמינים ומינרלים. המחשבון מחשב את רכיבי התזונה הדרושים לכל שכבות האוכלוסייה על פי הצרכים הספציפיים הדרושים לכל קבוצה באוכלוסייה: תינוקות, פעוטות, ילדים, נערים/נערות, גברים, נשים, קשישים, נשים הרות ונשים מניקות.

בחרו את קבוצת האוכלוסייה המתאימה לכם ולאחר מכן את קבוצת הגיל שלכם:

הערות:

 1. תוצאה זו מציגה את ה-RDA (קצובת רכיבי תזונה מומלצת) באותיות מודגשות ואת ה-AI (צריכה מספקת) באותיות רגילות עם כוכבית(*). ניתן להשתמש ב-RDA וב-AI כיעדים לצריכה פרטנית.RDA נקבעו ברמה המספקת את הצריכה התזונתית של כמעט כל (97%-98%) הפרטים בקבוצה. לתינוקות יונקים בריאים ה-AI הינו הצריכה הממוצעת. ה-AI בשלבי החיים האחרים וקבוצות המגדר האחרות מספק כנראה את הצרכים של כל הפרטים בקבוצה, אולם מחסור בנתונים או חוסר ודאות לגביהם מנעו את היכולת להגדיר במידת וודאות גבוהה את אחוז הפרטים באוכלוסייה, המכוסים ע"י צריכה זו.
 2. מאחר ואין התייחסות לרמת הפעילות הגופנית של האדם, התוצאה מייצגת את הדרישות התזונתיות היומיות המינימליות.
 3. צריכת החלבון מבוססת על 0.8 גרם חלבון לק"ג לפי ערכי ייחוס של משקל גוף - reference body weight.
 4. סה"כ מים כולל את כל המים מהמזון, ממשקאות וממי השתייה.
 5. התוצאות לעיל מהוות הערכה בלבד של הדרישות התזונתיות היומיות המינימליות והן אינן לוקחות בחשבון מצבי חולי ו/או אינדיבידואליות גנטית ייחודית.

מקורות:

 1. Dietary Reference Intakes for Calcium, Phosphorous, Magnesium, Vitamin D, and Fluoride (1997).
 2. Dietary Reference Intakes for Thiamin, Riboflavin, Niacin, Vitamin B6, Folate, Vitamin B12, Pantothenic Acid, Biotin, and Choline (1998).
 3. Food and Nutrition Board, Institute of Medicine (IOM). Dietary Reference Intakes. National Academy Press Washington DC. 1997-2002.
 4. Dietary Reference Intakes for Vitamin C, Vitamin E, Selenium, and Carotenoids (2000).
 5. Dietary Reference Intakes for Vitamin A, Vitamin K, Arsenic, Boron, Chromium, Copper, Iodine, Iron, Manganese, Molybdenum, Nickel, Silicon, Vanadium, and Zinc (2001).
 6. Dietary Reference Intakes for Water, Potassium, Sodium, Chloride, and Sulfate (2004).
 7. Dietary Reference Intakes for Energy, Carbohydrate, Fiber, Fat, Fatty Acids, Cholesterol, Protein, and Amino Acids (2002).
} ?>
אם יש לכם הארות, הערות או סתם מילה טובה, היכנסו לצור קשר ושתפו אותנו!