מחשבון תרופות לילדים

מחשבון מינון תרופות לילדים מחשב עבורך את כמות התרופה לתת לילדך בהתאם לסוג התרופה ומשקל הילד. הזיני את משקל הילד ובחרי את סוג התרופה וכך תדעי כמה לתת.

כל הורה מכיר את הסיטואציה: תינוקות וילדים קטנים מעלים חום, לעתים ממש תוך כמה דקות, ומפתחים תסמיני מחלה. כמעט בכל בית יש תרופות מורידות חום ומשככות כאבים שנועדו לילדים ולתינוקות. אבל, הרבה פעמים הורים נוטים לשכוח שלמרות הזמינות הרבה של תרופות אלה, בסופו של דבר מדובר בתרופות ויש לנהוג בזהירות ועל פי ההתוויות כאשר נותנים אותן לילדים ולתינוקות.

תרופות נוזליות לילדים צריכות להינתן במינונים מאוד מדוייקים. לכן,לכל בקבוק כזה מוצמד מזרק שמראה מהו המינון המדויק. רופאים מזהירים כי בעל שנה מגיעים אלפי ילדים לחדר המיון בעקבות מינון יתר של תרופות.

כאשר מדובר בתינוקות ובילדים קטנים מומלץ לחשב את המינון על פי משקל גופם ולא על פי גילם על מנת שהמינון יהיה מדויק יותר. בנוסף, חשוב מאוד לתת את התרופות במזרקים הייעודים שלהם ולא בכפיות, משום שהשימוש בהן עלול להביא לטעות במינון.

גם כאשר מדובר בתרופות ללא מרשם, מינון יתר יכול להוביל לסיבוכים קשים כמו אי ספיקת כבד, אי ספיקת כליות ואף למוות.

דבר נוסף שצריך לשים אליו לב הוא מועד מתן התרופה. חשוב לא לתת את התרופה או תרופה מאותה משפחה בטווח זמן קצר מדי על מנת לא לגרום למינון יתר.

בכל מקרה, חשוב מאוד לקרוא את העלון לצרכן אשר מצורף לתרופה, לראות מה היא מכילה ומה המינון המקסימלי המותר ולתת את המינון המומלץ. 

אם יש לכם הארות, הערות או סתם מילה טובה, היכנסו לצור קשר ושתפו אותנו!