מה הופך צילום הריון למקצועי

צילום הריון הפך בשנים האחרונות לטרנד חם בציבור ההריוניות וחם עוד יותר בציבור הצלמים. הסגנונות, הטכניקה ורמת המקצועיות שמציע כל צלם, משתנים מצלם אחד למשנהו. כל צלם מציג זוית ראייה שונה והיכולת שלו לעשות שימוש בתאורה ובבגדים מתאימים משמעותית ביותר... מה הופך צילום הריון למקצועי
מאת: ענת קלפוס.
תאריך פרסום: 23/01/2009

תוכן הענינים

מבוא

צילום הריון הפך בשנים האחרונות לטרנד חם בציבור ההריוניות וחם עוד יותר בציבור הצלמים. הסגנונות, הטכניקה ורמת המקצועיות שמציע כל צלם, משתנים מצלם אחד למשנהו. כל צלם מציג זוית ראייה שונה והיכולת שלו לעשות שימוש בתאורה ובבגדים מתאימים משמעותית ביותר.

היות וכיום ישנן יותר צלמות הריון מצלמים, אכתוב בלשון נקבה.

לטעמי, שני העזרים החשובים ביותר לצלמת הריון הם הרקעים והתאורה. היכולת של כל צלמת הריון להפיק תמונות הריון מרגשות תלויה במיומנות שלה ובשימוש שהיא יודעת לעשות בשני העזרים האלה.

רקעים

אז איזה צבע של רקע כדאי לבחור? בהיר או כהה?

ובכן, שמעתם פעם את המשפט "שחור מרזה"? אמנם שחור לבד לא מרזה, אך צילום הריון על רקע שחור בשילוב עם תאורה נכונה מרזה ועוד איך! בהשוואה, צילום על רקע בהיר יכול להיות פחות סלחני והסיבה היא, שכאשר עושים שימוש ברקעים בהירים ניתן לעשות רק שימוש מוגבל בהצללות. מאידך, אינני מציעה להגביל את הצילום לרקע כהה, משום שצלמת הריון עם עיין טובה תוכל להתאים עבורך זויות צילום מחמיאות ותוך שילוב של הלבשה נכונה תתגברו יחד על מכשולי הרקע הבהיר.

שימוש נכון בתאורה

אחד העזרים המשמעותיים ביותר העומדים לרשות הצלמת שלך הוא התאורה. תלוי ברמת המקצועיות שלה והאמצעים העומדים לרשותה, ביכולתה ליצור משחקי אור שיקנו לצילום ההריון שלך מראה ואיכות דרמטיים ומרגשים.

היות והמחירים לתאורה מקצועית יכולים להאמיר לעשרות אלפי שקלים, ישנם צלמים שעושים שימוש בתאורה פשוטה יחסית ולעומתם צלמים שמשתמשים במיטב הציוד הקיים. הבדל באיכות יכול להיות בולט. כמובן שישנם צלמים שאינם נעזרים כלל בתאורת פלאש והמדובר בעיקר באלה העוסקים בצילומי חוץ.

היות וההריון מעניק לרובנו בנוסף לבטן העגולה גם עגלגליות במקומות אחרים, השימוש במשחקי אור וצל משמעותי ביותר. מגוון האפקטים שניתן ליצור באמצעות תאורת סטודיו מקצועית הוא כמעט אינסופי וחשוב למצב את התאורה במיקום נכון ביחס להריונית על מנת להדגיש את הצדדים הטובים שלה.

לסיום, אני מבטיחה לך שיש לך הרבה יותר זויות צילום טובות ממה שנדמה לך! צילום ההריון נועד להדגיש את הקווים היפים של ההריון, את הרגש הטמון בקשר שבין ההורה לתינוק וזאת המנטרה שלנו בסטודיו.

המלצתי האחרונה היא לגלוש ברשת ולבחון את עבודותיהם של הצלמים המופיעים שם. אפילו בעין לא מקצועית תוכלי לדעת מי מהצלמים מפיק תמונות מחמיאות ומרגשות ותוכלי לקחת החלטה מי הצלם או צלמת המתאימים לך ביותר.

אם יש לכם הארות, הערות או סתם מילה טובה, היכנסו לצור קשר ושתפו אותנו!