למה לא לשמור את החיטוב של הקיץ עד אחרי החגים?

מצליחה לשלב בין פעילות ספורטיבית ותזונה בריאה? השקעת מאמץ בשמירה על גזרה חטובה לכל אורך הקיץ? כל הכבוד! עכשיו תדעי איך ליהנות ממנה גם בתקופת החגים. למה לא לשמור את החיטוב של הקיץ עד אחרי החגים?
מאת צוות האתר
תאריך פרסום: 19/08/2016

תוכן הענינים

מבוא

הקיץ מגיע לסיומו אבל המכשול האמיתי עוד לפנינו. כל מי שמשקיעה מאמץ בשמירה על גזרה חטובה לאורך יולי-אוגוסט צריכה להביא בחשבון את תקופת החגים, שמביאה איתה שורה ארוכה של אתגרים מיוחדים. חוץ מארוחות החג העמוסות והמשמינות, בתקופה הזו יש גם ימי חופש רבים מהעבודה, שגרה לא צפויה ומגוון אירועים שבאים על חשבון פעילות ספורטיבית ותזונה בריאה.

שינויים קלים בתזונה עוד טרם החגים יכולים להביא לתוצאות ולמנוע אכילת יתר. מלבד הנושא האסתטי של חיטוב הגוף, הדבר החשוב הוא לשמור על הבריאות. את זה עושים רק באמצעות הכנה מוקדמת ואימוץ הרגלים נכונים.

עוברים את החגים בשלום – כך תעשי זאת נכון

קודם כל, החליטי על משקל יעד לשבוע הראשון אחרי החגים ועשי הכל כדי להגיע אליו. כך תדעי מה בדיוק מצופה ממך ולא תצטרכי לסבול מעוגמת נפש מיותרת. שנית, המשיכי עם השגרה שהביאה אותך עד הלום. אל תוותרי לעצמך עם בוא הסתיו וזכרי שבגדים ארוכים הם לא תירוץ לוותר על הבריאות. המשיכי לצרוך מאכלים מזינים, שתי מים במקום משקאות ממותקים, ותרי על מלח וסוכר והוסיפי סיבים תזונתיים לכל ארוחה. מלאי את המקרר בירקות ואל תתחילי את החגים לפני שיש לך לפחות כמה אלטרנטיבות להתאוששות מהארוחות המשפחתיות.

סיבים תזונתיים יעניקו לך תחושת שובע ויבטיחו שתגיע לארוחת החג מלאה ומרוצה. עם זאת, עלייך לאמץ את שגרת התזונה הנכונה גם בימים שאין בהם ארוחות מיוחדות. את זה תוכלי לעשות בעזרת הקפדה על ארוחות קטנות בלבד. ארוחות כאלה יעניקו לך אנרגיה ויהוו את הבסיס לפעילות גופנית אפקטיבית. אמצי תזונה בריאה ומאוזנת, התייעצי עם רופא המשפחה בכל מקרה של התלבטות ואל תתביישי להגיד "לא" לקינוחים.

אוכלים לאט ומרזים מהר

הדברים הקטנים יכולים לעשות הבדל גדול באופן שבו תצלחי את תקופת החגים. אם תקפידי על לעיסה ארוכה ואיטית, תרגלי את הגוף לאכול פחות ותגיעי מהר יותר לתחושת שובע. לעיסה איטית תמנע צריכה מופרזת של מזון ותציל אותך מתחושת כבדות.

צמצמי מזון עשיר בשומן, כמו מזון מטוגן, והעדיפי מאכלים אפויים או מבושלים. שומן לא רק מגיע ישירות לירכיים ולבטן, אלא גם מאט את קצב ריקון הקיבה ויגרום לך עייפות. אכילה מופרזת של מאכלי שומן תרחיק אותך מפעילות גופנית ותגרום תסכול.

לבסוף, השינוי בשגרת התזונה הוא חלק בלתי נפרד מתקופת החגים, אבל את לא חייבת לסבול מזה. העדיפי לחם מחיטה מלאה, שיפון ושיבולת שועל, הוסיפי לתפריט ירקות חיים והעשירי את המזון עם אורז מלא וקטניות.

אם יש לכם הארות, הערות או סתם מילה טובה, היכנסו לצור קשר ושתפו אותנו!