כיצד בוחרים בקבוק לתינוק

בחירת בקבוק לתינוק היא מטלה לא פשוטה להורים הצעירים. מגוון ההיצע הקיים כיום כיום בשוק, אינו מקל כלל על העניין. במאמר זה קיבצנו מספר שאלות ותשובות אשר עשויות לבוא לעזר בבחירת בקבוק לתינוק... כיצד בוחרים בקבוק לתינוקמאת: שי דור, מנהלת מותג "B-free Plus", מדיצ`י מדיקל
תאריך פרסום: 05/06/2009

תוכן הענינים

מבוא

איך לבחור בקבוק מתאים מתוך כל השפע הקיים?

חשוב לבחור בקבוק בעל מנגנון המנטרל את הוואקום הנוצר בבקבוק. בנוסף, חשוב לוודא כי הבקבוק מיוצר מפלסטיק בטוח, שאינו מכיל את הכימיקל ביספינול A.

האם יש קשר בין דלקות אוזניים לאכילה מבקבוק?

בזמן היניקה נוצר ואקום (תת לחץ) בבקבוק ובחלל הפה של התינוק, העלול לעבור גם אל האוזן התיכונה. הוכח מדעית כי לחץ זה עלול לגרום להפרשות ולדלקות אוזניים. בבקבוקים בעלי מנגנון לנטרול ואקום נצפתה רמת לחץ מאוזנת בבקבוק בכל זמן ההאכלה ולא נצפה תת לחץ באוזן התיכונה.

האם בקבוק עשוי להפחית את בעיית הגזים וכאבי הבטן אצל תינוקות?

כאבי בטן אצל תינוקות נגרמים בחלקם בשל בליעת אוויר במהלך היניקה. בחלק מהבקבוקים קיימת צינורית מיוחדת, שמונעת כניסת בועות אוויר למזון התינוק ובכך מסייעת בהפחתת גזים וכאבי בטן אצל תינוקות.

האם לחומר ממנו עשוי הבקבוק יש השפעה על בריאות התינוק?

חשוב לרכוש בקבוק שאינו מכיל את הכימיקל ביספינול A. כימיקל זה, הנמצא בבקבוקי תינוקות רבים בארץ, נפלט מהבקבוק לתוך מזון התינוק בזמן שימוש יומי שוטף. מחקרים קשרו את הכימיקל ביספינול A לשורה ארוכה של בעיות בריאותיות, כגון: שיבוש ההתפתחות ההורמונאלית, בעיות התנהגותיות ואף האצה בגדילה של תאים סרטניים.

על מה מומלץ להקפיד כאשר בוחרים פטמה לבקבוק?

כאשר בוחרים פטמה לבקבוק, חשוב לוודא שהיא עשויה מסיליקון איכותי, רך וגמיש ובעלת מבנה אורתודנטי.

מה כדאי לבדוק בכוס מעבר?

חשוב לבחור כוס מעבר שעשויה מחומר בטוח, שאינו מכיל את הכימיקל ביספינול A. כמו כן, מומלץ לבחור בכוס בעלת מנגנון המנטרל את הוואקום הנוצר בכוס בזמן היניקה, ובכך מסייע במניעת דלקות וכאבי אוזניים ומאפשר יניקה קלה ורציפה.

אם יש לכם הארות, הערות או סתם מילה טובה, היכנסו לצור קשר ושתפו אותנו!