טיפים לרכישת רכב יד ראשונה

רכישת רכב הפכה בשנים האחרונות למטלה יותר ויותר יקרה ומלחיצה. מאחר ומדובר בעסקה יקרה, עמה, ברוב המקרים, אנו הולכים לחיות למשך מספר שנים, קיימת חשיבות גדולה לבצע את הבחירה הנכונה עליה לא תתחרטו. האדם הממוצע, ברוב המקרים, אינו מתמצא לעומק בתחום רכישת רכבים... טיפים לרכישת רכב יד ראשונה
מאת: עמי עיני.
תאריך פרסום: 10/03/2014

תוכן הענינים

מבוא

רכישת רכב הפכה בשנים האחרונות למטלה יותר ויותר יקרה ומלחיצה. מאחר ומדובר בעסקה יקרה, עמה, ברוב המקרים, אנו הולכים לחיות למשך מספר שנים, קיימת חשיבות גדולה לבצע את הבחירה הנכונה עליה לא תתחרטו. האדם הממוצע, ברוב המקרים, אינו מתמצא לעומק בתחום רכישת רכבים. על מנת לסייע לכם לבצע בחירה מושכלת יותר, להלן מספר טיפים שהוכיחו את עצמם כאפקטיביים בעזרה לרוכשים לבצע את הבחירות הטובות יותר בכל מה שקשור לרכישת רכב:

רכישת רכב היא הרבה מעבר לעניין המחיר

למקום בו אתם רוכשים את הרכב קיימת חשיבות גדולה גם כן. קחו את הזמן לבחון את סוכנויות הרכב השונות. בקרו בחלק מהן ותערכו סיבוב מקדים בתוכן. כאשר איש מכירות מתקרב אליכם אמרו לו כי אתם רק מתעניינים ושתיגשו אליו כשתהיו מוכנים.

בחרו את איש המכירות שלכם

אל תיתנו להם לבחור אתכם. דברו עם מספר אנשי מכירות ושאלו אותם:

  1. כמה זמן הם עובדים בסוכנות הרכב הזאת? כמה שיותר זמן, טוב יותר.
  2. היכן הם עבדו בנוסף לסוכנות הנוכחית? ולמשך כמה זמן?
  3. האם ניתן לדבר עם אחד מרוכשי המכוניות האחרונים להם הם מכרו רכב? (לצורך התקשרות ושמיעת חוות דעת על הסוכנות והרכב).

אם תחלופת כוח האדם בסוכנות הרכב תדירה (רוב הסוכנים חדשים), קיימת סבירות גבוהה כי מדובר במקום שאינו יציב.

ערכו סקר שוק מקיף

קראו והשיגו כמה שיותר מידע בקשר לרכב שאתם מעוניינים לרכוש לפני שאתם מדברים עם איש המכירות. קראו את מבחני הרכב השונים שנערכו לרכב בו אתם מעוניינים, כמו גם ביקורות והמלצות. כיום ניתן להשיג את כל המידע ברשת האינטרנט.

שלטו בתהליך המכירה.

אל תיתנו לאיש המכירות לגרום לכם לבטוח בהם בגלל המראה, הביטחון והידע המרשים שלהם במכוניות זאת הדרך בה הם מנסים ליצור סמכות ולשלוט בתהליך המכירה.

הכירו את המתחרים

אם אתם שוקלים לרכוש רכב מתחרה, מוטב שתכירו את היתרונות והחסרונות של הרכב המתחרה, אחרת איש המכירות (שנשמע מאוד משכנע ובטוח בעצמו) ידע לערער את ביטחונכם בקשר לרכב המתחרה ועל ידי כך לכוון את המכירה למקום הרצוי מבחינתו.

דעו לעמוד על שלכם

אם אינכם יודעים לעמוד על שלכם, איש המכירות יכוון אתכם למה שהוא רוצה למכור לכם ובדרך כלל זה יהיה הדגם שהוא מרוויח עליו הכי הרבה כסף ולא בהכרח הדגם המתאים ביותר עבורכם ועבור הצרכים שלכם.

נסיעת מבחן יעילה.

ברגע שתראו לאיש המכירות כי אתם קונים רציניים הוא יציע לכם "נסיעת מבחן" בה הוא יעצים את הרכב ויכולותיו במטרה שתרכשו את הרכב מנטלית לפני הרכישה המעשית. מומלץ כי בנסיעת המבחן לא תפעילו את הרדיו, על מנת שתוכלו לשמוע את המנוע פועל (בתקווה שהוא ישמע תקין). זכרו כי איש המכירות מנסה לפתות אתכם ועליכם להפעיל את כל כוחכם לקבל החלטה מושכלת. בכל מקרה, קבלו את ההחלטה על הרכישה כאשר אתם בטוחים בה ובמצב רוח הנכון, ולא מתוך עייפות ושחיקה מתהליך הרכישה.

הימנעו מלענות על שאלות אישיות

חלק מאנשי המכירות עשויים לשאול אתכם שאלות אישיות במסווה של שאלות רלוונטיות. המטרה שלהם היא להשיג עליכם מידע אישי ולגעת לכם בנקודות הרגישות לצורך מימוש מהיר יותר של המכירה. הימנעו מלענות על שאלות מסוג זה.

אל תיתנו למומחי הרכב השונים לבלבל אתכם

קיימת חשיבות למה שקורה גם לאחר רכישת הרכב. לכן חשוב שתגיעו למוסך השירות לרכב שאתם מתכוונים לרכוש, תשבו שם ותראו כיצד מתייחסים במוסך ללקוחות הקיימים, מה העלות של יום טיפול לרכב ועד כמה טוב השירות הניתן לבעל הרכב.

אל תאפשרו להעביר אתכם בין אנשי המכירות

במקרים בהם איש המכירות חש כי הוא אינו שולט בתהליך המכירה, הוא ימציא תירוץ ויאמר כי הוא חייב לעשות משהו ויעביר אתכם לטיפול איש מכירות אחר. במצבים מסוימים ההעברות הללו עלולות להתרחש 3-4 פעמים בתהליך המכירה אחד, כאשר המטרה היא "לעייף" אתכם ולגרום לכם לסגור את המכירה בכל מקרה. כאשר אתם חשים שזה מה שעושים לכם, קחו הפסקה, שתו קפה בבית קפה קרוב, תגידו שאתם עוד צריכים לחשוב על העניין. העיקר שתתרחקו מאנשי המכירות עד שתוכלו לחשוב שוב בבהירות. זכרו תמיד כי זאת לא הסוכנות היחידה ולא הרכב היחיד המוצעים בשוק וכי קיימים מספר רב של >רכבים למכירה בשוק.

לאחר הרכישה, בדקו את הרכב ביסודיות לפני שאתם עוזבים את סוכנות הרכב וודאו כי הכול פועל כהלכה.

אם יש לכם הארות, הערות או סתם מילה טובה, היכנסו לצור קשר ושתפו אותנו!