טיפים לטיפוח הגוף לנשים בהריון

בשנים האחרונות הבינו חברות הקוסמטיקה כי בתקופת ההיריון והלידה עובר גוף האישה טראומה של ממש וליולדות רבות קשה להתמודד עם הנזקים, עד כדי פנייה לסכין המנתחים. כיום, ניתן לפתור חלק ניכר מהבעיה באמצעים קוסמטיים. מאמר זה מכיל טיפים שיעזרו לכן לצלוח את תקופת ההריון יפות ומטופחות יותר... טיפים לטיפוח הגוף לנשים בהריוןמאת: מומחי חברת הקוסמטיקה "סופט-טאץ`"
תאריך פרסום: 23/06/2009

תוכן הענינים

מבוא

אזור הפנים

הגנה על עור הפנים

בזמן ההיריון ישנם שינויים הורמונאליים הגורמים לשינויים בגוון עור הפנים כולל הופעת קמטים, לכן צריך ורצוי להשתמש במייק –אפ בעל מסנני קרינה או בתכשירי שיזוף בעלי הגנה של בין 15 ל- 25 SPF. המוצר הקוסמטי היעיל ביותר להגנה מושלמת הוא המייק – אפ, המשמש מעין מסכת הגנה לפנים בעל מסנני קרינה.

מוצר נוסף שנכון ואפשר להשתמש בו לצורך הגנה הוא הקונסילר. הקונסילר משלב פעולת כיסוי עדינה למראה חיוני ולריכוך ועידון הקמטוטים – מתאים במיוחד לתקופת ההיריון. הקונסילר מטשטש פגמים ופיגמנטציה ומניעת היווצרות כתמים חדשים –בעזרת הפיגמנטים המשולבים בו. יצירת בסיס לאיפור העיניים, מטפח ושומר על העור הדק והעדין שמסביב לעיניים ומגן מפני נזקי השמש והסביבה.

איזור העיניים

יש לטפח ולדאוג לאזור העיניים (עיגולים שחורים סביב לעיניים) בזמן ההיריון. אחד הסימנים הגורמים לתופעת עיגולים שחורים מסביב לעיניים היא הצטברות נוזלים בזמן שכיבה או בזמן השינה.

רצוי להימנע

רצוי להימנע מתכשירים המכילים רטינול (ויטמין A), משום שלרטינול יש השפעה שלילית בזמן ההיריון. יש להשתמש במסכות לחות והזנה או במסכות קילוף, ובשום אופן לא להשתמש במסכות גרגירים (פילינג – שפשוף עור הפנים), משום שבזמן ההיריון עור הפנים עובר שינויי גוון, ולא רצוי לקלף אותו, אלא אחרי ההיריון.

אזור הגוף

אזור הבטן

ש להשתמש בקרם לחות והזנה לגוף על ידי מסאז' כדי לאפשר שמירת גמישות העור (בזמן ההיריון עור הבטן נמתח). אזור הרגליים - הנושאות את כובד ועומס הגוף בזמן ההיריון, ובכדי לשמור על גמישותן והרגעתן בזמן ההיריון יש לדאוג לטיפוחן, ורצוי לא ללכת בזמן ההיריון על עקבים, אלא בנעלים שטוחות לנוחות.

אורלי עוז שמואל, המדריכה הראשית של קלרינס, מציינת, כי הריון בסופו של דבר הוא המבחן הכי טוב לעור ויציבותו. בזמן הריון, הסיבים האלסטיים נמתחים עד כדי בקיעה, בעור מופיעים סימני מתיחה (מכוערים) בצבעים של כחול, אדום וורוד, המתרכזים בעיקר באזור הבטן. למרבה הצער, סימני מתיחה אלו אינם נעלמים, אך אפשר להפחיתם ע"י טיפוח נכון. מומלץ "להקדים תרופה למכה" ולהשתמש במוצרי טיפוח עוד לפני ההיריון - כטיפול מונע ואז בזמן ההיריון, הסיכוי שיופיעו סימני לידה נמוכים.

טיפוח - לחידוש וריכוך העור ולשיפור כושר ספיגת התכשירים בעור

גרגרים הם הצעד הראשון לטיפוח הגוף בכלל ובזמן הריון בפרט. יש להשתמש בהם פעמיים-שלוש בשבוע בכל הגוף. תפקידם לנקות את העור בצורה יסודית, להרחיק זיהום ותאים מתים, לעדן ולרכך את הרקמות, להותיר את העור רך ונקי, לייצב את עור הגוף, לסייע במניעת עור ומירקם בלתי אחיד, להמריץ את האפידרמיס ואת התחדשות התאים, להקל על תהליך נשימתו של העור ולהגביר את כושר הספיגה של תכשירי טיפוח משלימים. כשמשתמשים בגרגרים, יש להתרכז באזורים הנתונים לשינויים ושנויי משקל כמו בטן, חזה ירכיים ואגן. השימוש: על עור לח בתנועות סיבוביות ולשטוף במים. ברגע שהעור נקי בצורה יסודית הוא מוכן לקבל את כל תכשירי הטיפוח המזינים הנספגים לתוך העור.

טיפול מונע בהתרופפות העור

בקוסמטיקה קיימים קרמים ושמנים המיועדים לנשים בזמן הריון והם עוזרים ומשפרים את מתח העור וייצובו, מונעים סימני מתח ורפיון עור, מגנים על רמת הלחות בעור ומשום לעור מראה רך וגמיש. השמנים במקרה זה עדיפים, בהם משתמשים על עור נקי (אחרי גרגרים) ולח. מתרכזים באזורים בעייתיים במיוחד כמו בטן, ירכיים ומותניים, מעסים בקלות לתוך העור ומסיימים במקלחת קרה. מקלחת במים קרים (20- 24 מעלות) אידיאלית משום שהם גורמים לזרימה טובה של הדם ומונעים ?התרחבות והופעה של ורידים, והם אף מחזקים את פני העור.

טיפוח החזה בזמן הריון

בהריון, החזה גדל ונעשה כבד, לכן יש לטפל בחזה כדי לוודא שהמשקל הנוסף לא ימשוך את השדיים כלפי מטה ויגרום לרפיונם של השרירים שמחזיקים את השד. מה שמחזיק את השדיים, למעשה זה רשת שרירים הנמתחת מהשד עצמו ועד לסנטר ולכתפיים ומראה השדיים תלוי במצבה של רשת שרירים זו. כדי למנוע רפיון של החזה בזמן ההיריון, יש להקפיד וללבוש חזייה טובה וללא ברזלים. רצוי שהחזיה תהיה עם כתפיות רחבות ושתתאים בגודלה לגודל החזה. כל זאת כדי למנוע נזקים בלתי הפיכים.

כמו כן, יש לטפל באותם שרירים התומכים בשד (מעין חזייה טבעית) ולטפח באופן קבוע ובפרט בזמן הריון. טיפוח החזה מתחיל כמו טיפוח הגוף והפנים בניקוי גרגרים, אחרי הטיפול בגרגרים מומלץ להשתמש בתכשירים המיועדים לאזור זה. כיום פותחו ג'לים שונים לעיצוב החזה ותחליבים המסייעים בשמירת עור יציב. כמו כן, הם מעניקים לעור את האפשרות להתרגל לגודל החזה החדש מבלי שיופיעו סימני מתיחה וסדקים למיניהם.

הרגליים בזמן הריון

אורלי עוז שמואל המדריכה הראשית של קלרינס מציינת, הסירקולציה של הנוזלים ברגליים נעשית איטית בזמן הריון, לכן נפוצות התופעות של נפיחות (מן החודש השישי ומעלה) ועייפות הרגליים. הדרך הטובה ביותר לטפל בכך היא הרמת הרגליים כלפי מעלה בזמן מנוחה. כך נוצרת סירקולציה טובה יותר. יש להימנע מבגדים לוחצים ומנעליים בעלות עקב גבוה.

חשוב מאוד להשתמש במוצרי טיפוח לרגליים עייפות - קיימים תחליבים להמרצה לרגליים עייפות, המרגיעים ומשחררים, מצננים את הרגליים ומעניקים תחושה של קלילות ונוחות למניעת נפיחות, בפלג הגוף התחתון, מומלץ להשתמש בשמן על בסיס צמחים כמו תמציות BROOM ו-GERANIUM הידועות בהפחתת נפיחות ומניעת הצטברות של נוזלים באזור הרגליים. לאחר השימוש בשמנים, מומלץ לשטוף במים קרים.

"עשרת הדיברות" לאיפור לאישה ההריונית, מאת שלי גפני, המאפרת הראשית של "מאדינה מילאנו"

  1. הגנה מפני השמש - עור הפנים שלנו מושפע בקלות, משינויים הורמונאליים בכלל ובתקופת ההיריון בפרט. ולכן יש להקפיד, למרוח קרם לחות עם מסנני קרינה או קרם הגנה מפני השמש, על אזור הפנים והצוואר לפחות עשר דקות לפני האיפור. הקרם פותח את הנקבוביות וחשוב לחכות, מספר דקות עד לסגירתן מחדש, טרום השימוש במוצרי איפור בכלל ומייק אפ בפרט.
  2. טנדר מט - בתקופת ההיריון, קיימת נטייה, לפעילות יתר של בלוטות השומן בעור הפנים. לכן, מומלץ להשתמש בבסיס מט לפנים טרום האיפור, על מנת למנוע הזעת יתר ולהענקת מראה מט וקורן לעור הפנים.
  3. מייק אפ - להסתרת כתמי פיגמנטציה ולכיסוי דק ואחיד של עור הפנים. ומלץ להשתמש במייק אפ עם מקדם הגנה ולהתאימו לגוון העור באזור בית החזה ולא באזור הצוואר, משום שהעור באזור הצוואר חשוף פחות לשמש ולכן צבעו תמיד יהיה בהיר יותר לעומת הפנים.
  4. קונסילר - העור באזור העיניים עדין ומלא קמטוטי הבעה ולכן מומלץ לכסותו באמצעות קונסילר עם מקדם הגנה בלבד. יש לשים לב - קונסילר בהיר מדי יוצר גוון אפרפר ולא מחמיא. להסתרת עיגולים שחורים מתחת לעיניים או כתמי פיגמנטציה כהים במיוחד, יש להשתמש בקונסילר בגוון בהיר יותר מאשר צבע העור.
  5. סומק - מומלץ, להשתמש בסומק עם מקדם הגנה. אם העור נוטה לאדמומיות בתקופת ההיריון, מומלץ להימנע מגוונים ורודים ולהשתמש בסומק בגוון כתמתם או חום, לנטרול האדמומיות שבעור ולהענקת מראה רענן וטבעי.
  6. שפתיים – בזמן ההיריון השפתיים נוטות להתנפח, כלי הדם מתרחבים והשפתיים מאדימות. לכן מומלץ, להשתמש בגלוס בגוון טבעי ולא בגוון דומיננטי.
  7. ידיים ורגליים - הידיים והרגליים נוטות להתנפח בזמן ההיריון. מומלץ להשתמש בלק בגוון טבעי / חלבי, לעידון המראה.
  8. עיניים - בתקופת ההיריון מומלץ להשתמש במוצרים עמידים יותר, למניעת זליגת האיפור ולכן מומלצות צלליות הקרם לסוגיהן, הנוחות לשימוש ועמידות לאורך זמן.
  9. ערכת חירום – מומלץ לשאת באופן קבוע בתיק האיפור, ערכת חירום קטנה, לרענון האיפור הכוללת: מגבונים לחים, מייק אפ, ברונזר משזף – להשלמת המראה השזוף הטבעי, מסקרה שחורה וגלוס בגוון טבעי.
אם יש לכם הארות, הערות או סתם מילה טובה, היכנסו לצור קשר ושתפו אותנו!