טיפים להשכרת רכב בחו"ל

ישראלים שטסים לחו"ל יכולים לנצל את היתרונות של שירותי השכרת רכב ולחסוך זמן וכסף. עם זאת, רובנו לא מודעים להבדלים בין חברות ההשכרה ולכך שיש עונות זולות משמעותית בהשוואה לאחרות. הנה כמה טיפים שכדאי להכיר טיפים להשכרת רכב בחו"ל
מאת צוות האתר
תאריך פרסום: 03/11/2016

תוכן הענינים

מבוא

המטרה העיקרית של השכרת רכב בחו"ל היא למנוע תלות בתחבורה ציבורית ולשמור על גמישות גם בנסיעות ארוכות. בעזרת הרכב השכור ניתן לצאת מגבולות הגזרה של העיר, לגלות אזורים פחות מתויירים ולהוסיף נדבך חדש של הנאה לטיול המשפחתי. ההשכרה מתאימה ליעדים שבהם התחבורה הציבורית לוקה בחסר ולמקומות שמהם ניתן לצאת לטיולי כוכב (טיול ליעד מסוים, אשר בסיסו הוא סביב בית מלון/בית הארחה אחד שנבחר מבעוד מועד, ומשם הקבוצה המטיילת יוצאת לאתרים שונים שאינם רחוקים באופן משמעותי מבית המלון).

ישראלים יכולים לנצל את היתרונות של שירותי השכרת רכב כמעט בכל מקום בעולם, אבל בשביל לעשות זאת בצורה נכונה הם גם צריכים להכיר את הטיפים הבאים:

הזמינו את הרכב מוקדם ככל האפשר

בענף התיירות יש משמעות גדולה להזמנה מראש. אם תזמינו את הרכב מוקדם תוכלו לחסוך עשרות אחוזים במחירי הדגמים המבוקשים. הזמנה מוקדם מעניקה לכם פריבילגיה כי מבחינת חברת ההשכרה היא מאפשרת היערכות טובה יותר. מומלץ להזמין את הרכב השכור מיד אחרי שסוגרים חופשה ולא להמתין עם זה לרגע האחרון. בנוסף, ניתן לקבל המלצות על חברות השכרה מסוימות ולהשתמש במידע שמופיע באתרי האינטרנט לטובת השוואת מחירים יעילה. כיום ניתן להיעזר באתרים ייעודיים להשוואת מחירים.

איסוף רכב בתחנות עירוניות

בחנו אפשרות לאסוף את הרכב בתחנות שנמצאות בתוך או מחוץ לעיר, ולא בנמלי התעופה או במקומות מרכזיים. ככל שנקודת האיסוף תהיה רחוקה יותר מנקודות התיירות, כך המחיר של ההשכרה ירד או לחלופין באותו מחיר תוכלו לשדרג את הרכב שילווה אתכם במהלך החופשה (שדרוג בגודל הרכב, באבזור הרכב ו/או בסוג הרכב).

מצד שני, קח בחשבון עלויות נלוות שבהן תצטרכו לשאת על מנת להגיע לתחנת האיסוף. השתמשו באתרי האינטרנט כדי לבדוק את המרחק בין המלון לבין תחנת האיסוף וצרו קשר עם נציגי החברה בכל מקרה של התלבטות.

התמקדו בחברות רכב מוזלות

חברות השכרת רכב גדולות שמפעילות סניפים במדינות היעד יהיו זולות יותר מאשר נציגויות זרות. חברת השכרה גדולה יכולה להרשות לעצמה להחזיק מגוון רחב של רכבים, וגם להציע דגמים מבוקשים במחירים אטרקטיביים יותר ביחס למתחרים.

בדקו אילו חברות השכרת רכב מוזלות נמצאות במדינה אליה אתם מגיעים. ברוב המדינות באירופה וגם בארצות הברית יש חברות קבועות שפועלות באזורים השונים, אך קחו בחשבון כי באסיה ובדרום אמריקה ההיצע לרוב יהיה מצומצם יותר.

התאימו את הרכב לאופי החופשה

בחרו רכב שמתאים לאופי החופשה שלכם. ההתאמה מבוססת על פרמטרים כמו מספר הנפשות, סוג הרכב הנדרש, תדירות הנסיעות ואורכן.

כך לדוגמא, אם אתם מתכוננים לנסיעות רבות ותדירות מחוץ לעיר, העדיפו רכב חסכוני גם אם המשמעות היא שהמקום ברכב יהיה מצומצם יותר, במיוחד בטיול ליעדים בהם עלות הדלק גבוהה יחסית. לעומת זאת, אם אתם מתכננים לערוך נסיעות קצרות בלבד, עדיף יהיה כי תשכרו רכב גדול יותר בממדיו שיאפשר לכם להתרווח בתוך הרכב ועל הדרך גם ליהנות ממקום למזוודות ולמטען. השוו בין דגמי הרכבים של כל חברת השכרה והתאימו את הרכב גם למסגרת התקציב שלכם.

חוקי התעבורה, מיסי עומס וכבישי אגרה

עליכם לדעת כי חוקי התעבורה משתנים ממדינה למדינה. מומלץ כי תבררו את החוקים הנוגעים למדינה/למדינות היעד שלכם. כמו כן, בנוסף להגבלות המהירות והתמרורים הבינלאומיים, באירופה לדוגמא, נהוג גם להגביל את תנועת המכוניות אל תוך מרכזי הערים. כך לדוגמא: בהשכרת רכב בלונדון או בשטוקהולם תידרשו לשלם מראש "מס עומס" בכניסה לאזורים מסוימים.

עליכם לדעת גם כי במדינות רבות בארה"ב וכן במדינות כמו איטליה, צרפת, נורבגיה ועוד יש לשלם אגרה בדלפקי תשלום ייעודיים בכניסה או ביציאה מכבישים מהירים. יתרה מכך, בכניסה למדינות מסוימות, כגון אוסטריה, שוויץ, סלובניה והונגריה, יש להצטייד במעברי הגבול במדבקה מיוחדת כדי לנסוע באוטוסטרדות (ללא מדבקה מתאימה תהיו חשופים לקנסות גבוהים).

אם יש לכם הארות, הערות או סתם מילה טובה, היכנסו לצור קשר ושתפו אותנו!