חישוב משכנתא בקלות ובמהירות

מחשבון משכנתא הוא ככל הנראה הכלי שיחסוך לכם הכי הרבה כסף בעת השוואה בין בנקים ומסלולי הלוואות. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על מנת להשתמש בו בצורה נכונה חישוב משכנתא בקלות ובמהירות
מאת צוות האתר
תאריך פרסום: 24/09/2016

תוכן הענינים

מבוא

בחירת משכנתא צריכה להתבצע במחשבה לטווח ארוך. התכנון של המשכנתא חשוב כי תנאי השוק משתנים וכי היא צריכה להתאים לכם באופן אישי: משכנתא מושלמת לחברים או בני משפחה יכולה לגרור אתכם לחובות והוצאות בלתי רצויות, בעוד משכנתא שעליה אף אחד בסביבה הקרובה שלכם לא ממליץ עשויה להתגלות בתור עסקת חייכם.

חוץ מזה, החישוב של המשכנתא מורכב מכפי שנהוג לחשוב. המחיר של המשכנתא נקבע על פי שורה ארוכה של גורמים והוא צריך להצטרף להערכת העלות הכוללת של הדירה. אם אתם רוצים לחשב את המשכנתא המשתלמת עבורכם בקלות ובמהירות, אתם לא יכולים להסתפק בנתונים שמגיעים מהבנק. עליכם להכניס לחישוב המצטבר הוצאות על מס רכישה, היטל השבחה, דמי הסכמה למינהל מקרקעי ישראל ועוד. רק בצורה כזו תקבלו את התמונה המלאה על אופי ההחזר ותוכלו לתכנן תקציב שעולה בקנה אחד עם היכולות שלכם.

מה יש בתוך מחשבון משכנתא?

מכל האמור לעיל קל להבין מדוע מחשבון משכנתא הוא ככל הנראה הכלי הכי חשוב בארגז הכלים שלכם. בעזרת הכלי הזה תוכלו לחסוך בהוצאות, לבצע השוואה יעילה בין הבנקים ולקבל החלטה על בסיס נתונים אובייקטיביים ומושכלים. המחשבון מאפשר לכם להעריך את סכום המשכנתא או את ההחזר החודשי הצפוי לכם והוא לא דורש רקע טכני מסובך.

ראשית, על מנת לבצע את הבדיקה אתם צריכים להזין את נתוני הריבית השנתית ותקופת ההלוואה שלפיהם תרצו לקבל את החישוב. לאחר מכן תוכלו לבחור את הנתון הרצוי שעל בסיסו יתבצע החישוב: אם תקבעו את ההחזר החודשי הרצוי תקבלו את סכום המשכנתא שאותו תצטרכו לשלם בסוף הדרך, בעוד בקביעת סכום המשכנתא הרצוי תקבלו כמובן את ההחזר החודשי הצפוי לכם.

יש להזכיר שהתחשיבים המבוצעים באמצעות מחשבון משכנתא הם בגדר הערכה בלבד. אלו תחשיבים שנובעים מהנתונים שאתם בעצמכם מזינים, ולכן מטרתם היא לסייע להשוואה בין מסלולי משכנתאות בלבד. לא מומלץ להסתמך על התחשיבים האלה ובכל מקרה כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע לגבי תמהיל המשכנתא הרצוי.

מה עושים אחרי החישוב?

שימוש במחשבון משכנתא יעניק לכם את התשתית הנדרשת לטובת בחירת הלוואה אטרקטיבית. עם הנתונים שיש בידיכם תוכלו להיכנס לאתרי האינטרנט של הבנקים, או לבדוק כיצד תמהיל המשכנתא מתיישב עם הוצאות על ביטוח.

ביטוח משכנתא של AIG למשל הוא המשתלם ביותר עבור רוכשי דירות, ואפשר להכניס את הנתונים שלכם למחשבון המשכנתא שבאתר כדי לקבל פרטים נוספים. לאחר הזנת הנתונים תמצאו מידע על מסלולי ביטוחי משכנתא, ביטוחי חיים, ביטוחי מבנה והרחבות מיוחדות למשקיעים.

אם יש לכם הארות, הערות או סתם מילה טובה, היכנסו לצור קשר ושתפו אותנו!