המזגן שוב התקלקל

לא כל תקלה נפוצה מחייבת רכישת מזגן חדש. יש הרבה בעיות שניתן לפתור באמצעות תיקון מקומי והזמנת אנשי מקצוע, אך בשביל זה תצטרכו לדעת כיצד לזהות אותן. הנה כל התשובות המזגן שוב התקלקל
מאת צוות האתר
תאריך פרסום: 18/08/2016

תוכן הענינים

מבוא

מזג האוויר בישראל מחייב בעלי בתים ודירות לשים לב היטב לפעילותו השוטפת של המזגן. הקפדה על הוראות התחזוקה וניקוי הפילטר אחת למספר שבועות יאריכו משמעותית את חיי המזגן, אך יש מקרים שבהם שום דבר לא עוזר והוא שוב מתקלקל. הדילמה העיקרית במקרה הזה היא האם למהר ולקנות מזגן חדש, או שמא לתקן אותו עד הפעם הבאה.

מזגן לא עובד: סביר להניח שתוכלו לתקן

אם המזגן לא עובד בכלל, יכול להיות שהבעיה בכלל לא קשורה אליו. הדרך הראשונה לפתור את הבעיה היא לבדוק האם יש אספקת חשמל בשאר אזורי הבית. אם כן, בדקו האם המזגן ניזון מתוך השקע שמתאים לו (חלק מהמזגנים דורשים שקע חשמל רגיל, לעומת כאלה שמחייבים שקע תלת פאזי).

אם מערכת החשמל החיצונית של הבית אינה תקינה, סביר להניח שהמזגן יפסיק לעבוד באופן פתאומי. את הבעיה הזו תוכלו לזהות אם ממסר הפחת המרכזי ייפול – ולא רק המפסק של המזגן. את הבעיה הזו לא תוכלו לפתור לבד ותצטרכו להזמין חשמלאי מוסמך. הפרוצדורה המקובלת היא להחליף את מערכת החשמל ולשדרג אותה כדי שתוכל להתמודד עם העומס, או לחילופין לבדוק האם המפסק של המזגן עצמו אינו תקין.

נזילת מים: הכל תלוי בחומרת הבעיה

עוד בעיה נפוצה שקיימת בכל סוגי המזגנים היא נזילת מים. את הבעיה הזו תוכלו לתקן אם צינור הניקוז נסתם, על ידי נשיפה לתוך הצינור או שימוש בחוט אינסטלטורים פותח סתימות שישחרר את החפץ הזר שחדר לתוכו. מצד שני, בעיה חמורה שנובעת מצינור ניקוז לא מותקן או צינור ניקוז פגום תוכלו לפתור רק בעזרת החלפה כללית של הצינור.

שימו לב שברוב המקרים, נזילת מים לא מעידה על בעיה במזגן ולכן גם אין סיבה לקנות חדש. אתם יכולים לנסות לנקות שוב את הפילטר ולראות את הבעיה חוזרת על עצמה. פילטרים מלוכלכים פוגעים ביעילות המערכת, גורמים לבזבוז מיותר של חשמל ומביאים להתעבות מים ולנזילות.

מתי מזגן מרכזי הופך להיות חסכוני יותר?

אם המזגן בחדר השינה עושה בעיות ונמאס לכם להדליק מזגן עילי במשך שעות רק כדי לקרר את הבית לכמה דקות, יכול להיות שהפתרון הוא רכישת מזגן מרכזי חדש. המזגנים האלה מיוצרים כיום בטכנולוגיות משוכללות ועם מדחסים יעילים. הם הרבה יותר חסכוניים ממה שנהוג לחשוב, בעיקר בימי הקיץ ובבתים גדולים.

לסיכום, הפעילו מערכת שיקולים רחבה לפני שאתם מחליטים לקנות מזגן חדש. בדקו לעומק את הסוגיה ואל תתביישו להתייעץ עם אנשי מקצוע מוסמכים.

אם יש לכם הארות, הערות או סתם מילה טובה, היכנסו לצור קשר ושתפו אותנו!