הטיפים הטובים ביותר לדיאטת הרזיה

כולם יודעים כי המפתח לירידה במשקל הוא לאכול פחות ולעסוק יותר בפעילות גופנית. בתיאוריה העניין נשמע פשוט למדי, אך שמגיעים לפרוט את העניין למעשים, מדובר בעניין מורכב בהרבה ממה שחושבים. אם כך, נשאלת השאלה כיצד אילו שמצליחים להרזות ולשמור על גוף רזה עושים זאת? הטיפים הטובים ביותר לדיאטת הרזיה
מאת: עמי עיני.
תאריך פרסום: 10/03/2014

תוכן הענינים

מבוא

כולם יודעים כי המפתח לירידה במשקל הוא לאכול פחות ולעסוק יותר בפעילות גופנית. בתיאוריה העניין נשמע פשוט למדי, אך שמגיעים לפרוט את העניין למעשים, מדובר בעניין מורכב בהרבה ממה שחושבים. אם כך, נשאלת השאלה כיצד אילו שמצליחים להרזות ולשמור על גוף רזה עושים זאת? ריכזנו עבורכם את הטיפים שיסייעו לכם במלאכה:

חישבו מה אתם יכולים להוסיף לתפריט התזונה שלכם ולא מה אתם צריכים לגרוע ממנו

תתחילו בכך שתחשבו מה אתם צריכים לשלב בתפריט התזונה שלכם כדי לעמוד בהמלצת הצריכה של 5-9 מנות ירק ופרי מסוגים שונים ובצבעים שונים במהלך היום. זה נשמע הרבה, אך תחשבו על כמה קלוריות אתם חוסכים, תוך כדי תוספת משמעותית לבריאות שלכם, לתחושת הבטן המלאה ולצריכת הסיבים היומית שלכם ותבינו שזה רק לטובתכם. חישבו כיצד לשלב את הירקות והפירות בארוחות שלכם כחלק מהארוחה ולא רק כפרוסות/חתיכות ירק או פרי המוגשים ליד האוכל או כחטיף בין הארוחות. כך לדוגמא, ניתן להכין פריטטות, פשטידות ירק, אורז עם ירקות, ירקות בקארי וכד' ולהעשיר את התזונה והדיאטה שלכם.

שתו הרבה מים או משקאות אחרים נטולי קלוריות

לעיתים אנשים מבלבלים צימאון עם רעב, כך שיתכן מאוד שאתם אוכלים קלוריות עודפות כאשר למעשה מה שאתם צריכים זה כוס מים קרים. אם אינכם אוהבים לשתות מים, נסו להוסיף למים פלח לימון או מעט מיץ או לחלופין תשתו חליטת צמחים שאתם אוהבים.

הגבירו את הפעילות הגופנית שלכם

למרות שזה לא נשמע נכון, מוטב יהיה אם לא תענישו את עצמכם בפעילות גופנית כאשר אכלתם יותר מדי, וגם שלא תתגמלו את עצמכם לאחר אימון טוב. עליכם להפוך את האימון הגופני לחלק משגרת החיים שלכם ולא ל"שכר" או ל"עונש". הפיכת האימון הגופני לכזה תגרום לכם, בסופו של דבר, לשנוא אותו וכך לא תוכלו לאמץ אורח חיים פעיל יותר לאורך זמן.

מוטב יהיה אם תתמקדו בהרגשה הטובה שהאימון נותן לכם, בשינה הטובה שיש לאחר אימון ובאתגרים שבהם הצלחתם לעמוד כתוצאה מהעיסוק בפעילות הגופנית, רק כך תוכלו להפוך את הפעילות הגופנית לחלק מחייכם.

בחרו בקפידה מה אתם אוכלים לאחר ארוחת הערב

אכילה בלתי מתוכננת מתרחשת פעמים רבות לאחר ארוחת הערב, כאשר אתם סוף סוף יושבים ונרגעים מתלאות היום. ישיבה עם חטיף מלוח או שקית עוגיות מול הטלוויזיה היא דוגמא לאכילה לא מודעת בה אתם אוכלים כמות גדולה של קלוריות מבלי שאתם באמת רעבים, אלא כהרגל.

מוטב יהיה אם "תסגרו" את המטבח (ואת הפה) לאחר ארוחת הערב, או שתתפנקו בחטיף דל קלוריות, כגון: חטיף גרנולה קטן, כוס קטנה של גלידה דלת קלוריות וכד'.

היעזרו במסגרות תומכות

שינוי אורך החיים התזונתי הוא שינוי קשה ומורכב לרוב האנשים, לכן בדומה למצבים קשים ומורכבים אחרים, קיימת חשיבות מכרעת לתמיכה שתוכלו לקבל מהסביבה. כך לדוגמא, יהיה לכם קל בהרבה לצלוח את תלאות הדיאטה אם המשפחה הקרובה שלכם תהווה סביבה תומכת שמעודדת אתכם להמשיך ואף משמשת כ"שוטר טוב" ברגעים הקשים. לחלופין, רבים מוצאים כי חבירה למסגרת קבוצתית לירידה במשקל, כדוגמת שומרי משקל מהווה פתרון מצוין בו קיימת מסגרת מסודרת לדיאטה ואנשים אחרים הנמצאים וחווים בדיוק את אותן בעיות אותן אתם חווים.

המשיכו לאכול את המזונות האהובים עליכם

אם תפסיקו לאכול את המזונות האהובים עליכם, תהיו בסכנה גדולה יותר להעלות את המשקל שהורדתם בחזרה מאחר וכמעט בלתי אפשרי להימנע לאורך זמן מהאוכל שאתם כה אוהבים.

במקום להימנע לחלוטין מהמאכלים הכה אהובים עליכם, תאכלו אותם במידה. כך לדוגמא, במקום לקנות קופסת עוגיות שלמה במאפייה, תסתפקו בעוגייה אחת, במקום לאכול מנת צ'יפס גדולה, תסתפקו בכמות קטנה ומדודה שתשתלב בדיאטה שלכם.

חישבו- האם אתם באמת רעבים?

בכל פעם בה מתחשק לכם לאכול, חפשו סימנים פיזיים לרעב. הרעב הוא דרכו של הגוף להגיד לכם שאתם זקוקים ל"תדלוק", לכן כאשר ה"חשק" מגיע ממקום שאינו מנגנון הרעב, אכילה לא תפתור אותו.

כאשר אתם מסיימים ארוחה אתם צריכים להרגיש טוב יותר- לא מלאים מדי, לא נפוחים ולא עייפים. הקיבה של רובנו היא בגודל של אגרוף ולכן אין צורך בכמויות אוכל עצומות כדי למלא אותה.

אם יש לכם הארות, הערות או סתם מילה טובה, היכנסו לצור קשר ושתפו אותנו!