8 דרכים לחסוך בעלויות אחזקת הרכב שלכם

עלויות אחזקת רכב עשויות להצטבר לאלפי שקלים בשנה. רוצים להתחיל לחסוך ולא יודעים כיצד לעשות את החישוב? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לפנות מקום בתקציב 8 דרכים לחסוך בעלויות אחזקת הרכב שלכם
מאת צוות האתר
תאריך פרסום: 27/12/2016

תוכן הענינים

מבוא

חיסכון באחזקת רכב לא תלוי רק בחישובים היום יומיים שאתם מבצעים על הוצאות דלק. יש הרבה דרכים נוספות שיכולות יחד להצטבר לחיסכון של אלפי שקלים בשנה וכדאי להכיר אותן:

בצעו טיפולים בזמן

חיסכון בעלויות אחזקת רכב הוא תוצאה של טיפולים שוטפים בזמן. הקפידו לתחזק את הרכב ובצעו טיפולים תקופתיים במוסך מורשה, תוך שימוש בחלפים באיכות טובה.

סעו בזהירות ואל תחרגו מהמהירות המותרת

נסיעה זהירה תמנע בלאי של הצמיגים, הבלמים והמנוע. הקפידו לציית לתמרורים ושמרו מרחק מהרכב שלפניכם כדי למנוע בלימה פתאומית. מלבד צמצום הסיכון לתאונת דרכים, נסיעה זהירה תחסוך עבורכם כסף מאחר שלאחר כל בלימה מגיעה האצה והאצות גורמות לצריכת דלק מוגברת (בערך פי שתיים מנסיעה רגילה).

מעבר לכך, נסיעה מהירה, מעבר ל-90-100 קילומטרים לשעה (המהירות המותרת בדרך כלל) נחשבת לבזבזנית וככל שמגבירים את המהירות הבזבוז גובר.

חפשו ביטוח במחיר מוזל

ההוצאה העיקרית שלכם היא על ביטוח רכב ואותה תוכלו לחסוך באמצעות בחירה של פוליסה נכונה. חפשו ביטוח רכב כדאי ומשתלם שעולה בקנה אחד עם הצרכים שלכם ועם מסגרת התקציב. בנוסף, בררו מה מכסה הפוליסה והאם מגיעות לכם הטבות מסוימות בגלל היעדר תביעות וכדומה. כמו כן, תשמחו לגלות כי גם עם חברות הביטוח ניתן להתמקח על המחירים. התחרות בין חברות הביטוח גורמת לכך שבמרבית המקרים חברת הביטוח תוריד לכם עד מאות שקלים ממחיר הפוליסה אם רק תאיימו במעבר למתחרים או אם תציגו הצעה טובה יותר מחברת ביטוח מתחרה.

שלבו אמצעי תחבורה שונים

השתמשו במכונית בצורה נכונה ועשו שימוש מושכל גם בתחבורה ציבורית (אוטובוס, מוניות שירות ו/או רכבת). אפשר לשלב משימות, ללכת ברגל ולנסוע על אופניים למרחקים קצרים. תחבורה ציבורית עם קווים נוחים תמנע מהרכב שלכם לצבור קילומטרים מיותרים ותעזור לכם לחסוך בהוצאות.

חפשו תחנות דלק זולות

המידע שמופיע באתרי האינטרנט ובאפליקציות יכול לעזור לכם למצוא תחנות דלק זולות בכל מקום בעולם. חפשו את התחנות האלה ואחרי כמה נסיעות כבר תדעו כיצד לשלב אותן במסלול היומי הרגיל שלכם. אל תקלו ראש בחיסכון של כמה שקלים מדי תדלוק, כי זה מצטבר לאלפי שקלים בשנה. למי שנאלץ לתדלק בתחנה "יקרה", מומלץ לתדלק בשירות עצמי ולחסוך סכומים לא מבוטלים במצטבר.

כמו כן, כיום יש מועדוני לקוחות שמציעים הנחה ברכישת דלק בתחנות דלק מסוימות. כך לדוגמא, לבעלי "מפתח דיסקונט" ניתנת הנחה של 25 אגורות לליטר על המחיר המלא בתחנות "סונול".

התאימו את הרכב לצרכים שלכם

רכשו מלכתחילה רכב שמתאים לצרכים שלכם. אם הרכב מיועד לנסיעות לעבודה ועם המשפחה, כדאי לשים לב למרווח הפנימי ולתא המטען. לעומת זאת, רכב שני למשפחה יכול להיות מקטגוריית מיני או סופר מיני ולפיכך הרבה יותר קטן וחסכוני.

השתמשו בנסיעות משותפות

נסיעה משותפת לעבודה או לבילוי יכולה לעזור לכם לחסוך בטווח הקצר והארוך. בטווח הקצר היא תבטיח השתתפות בהוצאות הדלק, ובטווח הארוך היא תמנע ירידת ערך, בלאי ושחיקה של חלקים מסוימים. נסיעות משותפות צריכות להיות חלק בלתי נפרד מהשגרה היומית ומאופי השימוש שלכם ברכב הפרטי.

זכרו שמה שזול עולה ביוקר

אל תסתפקו בשימוש בחלקי חילוף זולים וזכרו שמה שזול תמיד עולה ביוקר. רכב פרטי דורש הוצאות והסוד הוא לבצע אותן בצורה נכונה. התייעצו עם אנשי מקצוע בכל מקרה של התלבטות ועקבו אחר ההנחיות המופיעות בספר היצרן. בדקו את צריכת הקילומטראז' היומית שלכם ובצעו את ההתאמות הנדרשות.

אם יש לכם הארות, הערות או סתם מילה טובה, היכנסו לצור קשר ושתפו אותנו!