איך להלביש את הילדים בחורף

בחירה נכונה של בגדים לילדים יכולה להבטיח חורף חם ולמנוע מחלות, הדבקות והתפשטות וירוסים. במאמר הבא נסביר איך מתאימים את הבגדים לגיל הילד ונביא טיפים להלבשה מוצלחת ומהירה איך להלביש את הילדים בחורף
מאת צוות האתר
תאריך פרסום: 27/12/2016

תוכן הענינים

מבוא

הדילמה איך וכמה להלביש את הילדים משותפת להורים בכל הגילאים ובכל רחבי העולם. עם זאת, מסתבר שדווקא במדינה עם אקלים ים תיכוני כמו ישראל היא הופכת לסוגיה מורכבת במיוחד.

בניגוד למדינות אירופה וארצות הברית, אנחנו בארץ הקודש לא תמיד יודעים מה יביא יום ואיך ייראה מזג האוויר בשבוע הבא. לקושי הזה יש להוסיף את האתגר של התאמת הבגדים לגיל הילד ולכן אין פלא שמדובר על משימה מורכבת במיוחד.

תינוקות עד גיל 8 שבועות ותינוקות עד גיל שנה

ראשית, עליכם לדעת כי מנגנון ויסות החום של התינוק אינו בשל עד סביבות גיל 8 שבועות. שכבות השומן על גופו דקות ושטח העור שלו גדול ביחס למשקלו. התוצאה היא קושי של תינוקות בגיל זה לשמור על חום גופם, בעיקר במקומות שבהם יש מיזוג אוויר חזק ועוצמתי. עם זאת, אין להעמיס על העולל שכבות שיגרמו לו להזיע או יקשו על התנועה שלו.

שנית, עם תינוקות עד גיל שנה אפשר לשמור על עיקרון פשוט שלפיו מלבישים את הילד בשכבה אחת יותר ממה שאנחנו המבוגרים לובשים. הבעיה היא שהתינוק לא יכול להגיד אם חם או קר לו, אבל התפקיד שלנו הוא להישאר עירניים. אם יש צורך, אפשר לעטוף את הילד במספר שכבות ובשיטת הבצל. כך נוצרים כיסי אוויר המשמשים כמבודדי חום ובצורה כזו גם נוכל לשמור על חום הגוף הרצוי של הילד לאורך זמן.

עם תינוקות אפשר להיעזר גם בחימום של כפות הרגליים. זה עוזר בלילות קרים ויכול לסייע כדי למנוע בריחת אנרגיית חום מהגוף. כדאי לשים לתינוק גרביים גם בלילה, אפילו אם הפיג'מה מגיעה עם רגלית. כדי לדעת אם חם או קר לתינוק, תוכלו להסתכל על לחיים סמוקות או לחילופין על כפות ידיים קרירות. חוץ מזה, תמיד אפשר להשתמש במדחום כדי למדוד את הטמפרטורה בחדר השינה ובסלון.

מה עושים עם ילדים גדולים?

בחירת פריטי לבוש לילדים גדולים צריכה להביא בחשבון לא רק את תנאי מזג האוויר, אלא גם את צו האופנה והטעם האישי. אפשר לקחת תוספות כמו צעיפים, כובעי צמר ומגפיים בכל פעם שיוצאים מהבית וחשוב להימנע מבגדים צמודים או הדוקים מדי.

מומלץ לוודא שהבגד שבא במגע עם עור הילדים יהיה עשוי מבד נוח ומאוורר כמו כותנה. הכותנה היא בד שמונע גירוי של העור, ומבטיח ספיגה טובה של זיעה ונוח לאורך זמן. אם הילד חולה ויש לו חום גבוה, רצוי שלא להוסיף שכבות לבוש כי התחושה נובעת מחום הגוף ולא מהטמפרטורה החיצונית. יתרה מכך, כאשר חום הגוף גבוה, המטרה היא להוריד את חום הגוף ולא להגבירו (הפתרון במקרים כאלה הוא לקלח את הילד במים פושרים חמימים ומתן תרופת להורדת חום ובהתאם למגבלות).

כהורים עליכם לשים לב כי הבגדים שאתם קונים אינם עונים רק על צו האופנה אלא גם משמשים למטרה לה נועדו בחורף והיא שמירה על חום הגוף. כך לדוגמא, כשאתם רוכשים מגפיים לילדיכם, עליכם לבדוק מעבר למראה החיצוני של המגפיים, האם הם משמשים את המטרה לה נועדו. הרי לא תרצו שבשלולית הגשם הראשונה שאליה ייכנס ילדכם (והוא ייכנס לאחת), המים יחדרו למגפיים, ירטיבו את הגרביים ויקררו את רגלי הילד ואת גופו. כיום ישנם המון דגמי מגפיים איכותיים שעונים גם על צו האופנה וגם הפונקציונאליות הנדרשת מהם.

מה עושים עם ילדים מרדנים?

ילדים רבים מתעקשים ללכת עם חולצה קצרה גם בחורף ומסרבים בכל תוקף לשים בגדים ארוכים בטענה כי חם להם וזה לא נוח. במקום ויכוחים עיקשים עם הילד שרק מגבירים את הסרבנות שלו, מוטב יהיה אם תגיעו עימם להסדר בו יוכלו לשים חולצה קצרה ומעליה ג'קט עם ריצ'רץ אותו יוכל להסיר בקלות ולקשור למותניים כשיהיה לו חם מדי.

אם יש לכם הארות, הערות או סתם מילה טובה, היכנסו לצור קשר ושתפו אותנו!