איך לבחור חבילת צילום וכמה זה יעלה לי

כיום יותר ויותר נשים בהריון מודעות ליופי הטבעי של גופן ושל הבטן ההריונית ולכן הן מבקשות לתעד תקופה מיוחדת זו בצילומים מקצועיים. וכך, מה שהתחיל כטרנד חולף הופך אט אט לנורמה בקרב נשים בהריון שרבות מהן קובעות צילום הריון להנצחת הריונן הנפלא איך לבחור חבילת צילום וכמה זה יעלה לי
מאת: שמרית אסף.
תאריך פרסום: 06/01/2011

תוכן הענינים

מבוא

כיום יותר ויותר נשים בהריון מודעות ליופי הטבעי של גופן ושל הבטן ההריונית ולכן הן מבקשות לתעד תקופה מיוחדת זו בצילומים מקצועיים. וכך, מה שהתחיל כטרנד חולף הופך אט אט לנורמה בקרב נשים בהריון שרבות מהן קובעות צילום הריון להנצחת הריונן הנפלא. ואכן, אין מזכרת יפה יותר מאשר אלבום תמונות יפייפה אשר מציג את האם לעתיד אוחזת בבטנה היפייפה לצד המשפחה האוהבת.

אחת הנקודות החשובות ביותר לקראת צילום ההריון היא בחירת צלמת הריון מתאימה, כאשר כמו תמיד במסגרת המכלול אחד השיקולים המרכזיים הוא המחיר. כיום, קיימות הרבה מאוד צלמות הריון בשוק ולכן התחרות היא רבה. המבחר הגדול מקשה להחליט בצורה מושכלת, לכן אנסה לעשות סדר ולתת לך סדר גודל של מחירים ואת האופן בו כדאי לך לבחור.

איך עורכים את ההשוואה?

בד"כ צילומי הריון אורכים בין שעה לשלוש שעות. החבילה הבסיסית ביותר היא בת שעה, חבילות של שעתיים ושלוש הן כבר גדולות יותר כאשר חבילות של 3 שעות בד"כ כוללות חזרה עם התינוק להמשך צילומים לאחר הלידה. לכן הפרמטר הראשון בהשוואת מחירים היא השוואה בין סוגי החבילות השונות. הגיעי להחלטה באיזו חבילה את מעוניינת- האם את מעוניינת בחוויה קצרה וממצה שתיתן לך תוצאות מקצועיות בעלות נמוכה? אם כן בחרי בחבילה של שעה. אם את מעוניינת בחבילה עשירה יותר שתאפשר גיוון גדול בין הסטים, לכי על חבילת צילום של שעתיים. ואם את מעוניינת לחזור עם התינוק בחרי בחבילה של 3 שעות.

פרמטרים בהשוואת המחיר

עכשיו כשאת מכירה את היקף החבילות את יכולה להשוות ביניהן ביתר קלות. עברי על המחירונים של הצלמות שאליהן את מתחברת מבחינת סגנון ופשוט השווי בין החבילות. חבילות הצילום יכולות לכלול אחד או יותר מהדברים הבאים: תמונות- בדקי כמה תמונות מתקבלות עם החבילה, חבילות איכותיות של שעה כוללות בסביבות 100 תמונות. ואילו חבילות מקובלות של שעתיים כוללות 200 תמונות כאשר חבילות של 3 שעות יכללו בערך 260- 280 תמונות (בצילום תינוקות מספיקים לצלם פחות).

תמונות מעובדות- כל חבילה כוללת מספר מסויים של תמונות מעובדות בהן מבצעים פעולות של ליטוש והחלקת העור ושיפור נתוני תמונה. בדקי כמה תמונות מעובדות מתקבלות בכל חבילה. חבילה בסיסית של שעה תכלול בד"כ 15-12 תמונות מעובדות ואילו חבילה של שעתיים תניב בסביבות 35-25 תמונות מלוטשות.

אלבום- בדקי האם החבילה כוללת אלבום. כמובן שמדובר בשיקול מהותי שכן הזיכרון המוחשי הטוב ביותר הוא האלבום ואם לא תקבלי אלבום במסגרת החבילה כנראה שתעשי אלבום באופן נפרד, מה שיוסיף עלויות בעתיד. לכן עירכי את ההשוואה תוך התחשבות בשיקול זה. כמו כן חשוב לבדוק איזה אלבום מתקבל עם החבילה, בד"כ האלבומים הדיגיטליים הם האיכותיים ביותר שכן הם מעוצבים בעיצוב ייחודי לכל מצולמת ונשמרים לאורך זמן. צלמות רבות מספקות אלבומי כיסים או אלבומי הדבקה פשוטים יותר במצב זה סביר שגם המחיר יהיה נמוך אך קיים סיכוי גדול שהאלבום לא יישמר באיכותו המקורית לאורך שנים רבות.

תוספות- בחלק מהחבילות קיימות תוספות אחרות כגון הגדלת תמונות, אלבומי כיס או פוסטר. לכל תוספת כזו יש ערך אינדיבידואלי, לחלק מהנשים מאוד חשוב לקבל פוסטר מוגדל למזכרת ואילו אחרות מייחסות חשיבות לאלבום כיס אותו יוכלו לקחת לכל מקום. לכן, בדקי אם יש תוספות מיוחדות לחבילה והתחשבי בכך במסגרת שיקולייך.

כעת בדקי את המחיר

מגוון הצלמות הקיימות בשוק צילום ההריון יוצר גם שונות גדולה מבחינת תמחור החבילות. מכיוון שמדובר בשוק שאינו מוסדר, כל צלמת מתמחרת את חבילות הצילום שלה בהתאם לשיקול דעתה. בד"כ השונות הגדולה ביותר היא בין צלמות חדשות לצלמות מנוסות כאשר הפערים יכולים להגיע גם למאות רבות ואף אלפי שקלים.

חבילות בסיסיות- טווחי המחירים המקובלים בחבילה הבסיסית של שעה הנם 600-400 ש"ח. כמובן שניתן למצוא גם מחירים יקרים יותר כאשר אצל צלמות מסוימות עלות חבילה זו עשויה להגיע אף ל- 900 ש"ח.

חבילות של שעתיים- חבילה של שעתיים עם אלבום תתומחר בדרך כלל ב- 1200-900 ש"ח. זהו טווח המחירים הסביר כאשר גם כאן ניתן למצוא תנודות לכאן או לכאן. לדוגמא חלק מהצלמות יגבו גם 1400 ולעיתים אף קרוב לאלפיים ש"ח על חבילה זו.

חבילה של שלוש שעות- חבילה זו תתומחר בעלות של 1600-1200 ש"ח כאשר מחיר זה כולל אלבום בד"כ. אלו הטווחים הסבירים כאשר העלות יכולה להגיע גם לסכומים גבוהים יותר כמובן. מכיוון שחבילה זו היא גם היקרה ביותר, באופן טבעי קיימים בה גם פערי המחירים הגבוהים ביותר בין הצלמות.

ביחס למחיר חשוב מאוד לזכור כי הצלמות הזולות יותר לא בהכרח משתלמות יותר ולעיתים למחיר הנמוך יש גם עלות בדמות איכות נמוכה של תמונות ואלבום. מנגד, אל תייחסי חשיבות רבה יותר לצלמות שמתמחרות עצמן גבוה. זיכרי תמיד שמדובר בתמחור סובייקטיבי ולכן תמיד יהיו כאלה שיתמחרו את עצמן בצורה מוגזמת. מעבר לכך, גם אצל הצלמות המנוסות שהן היקרות יותר, בד"כ יש פערים גדולים מבחינת רמות ולא תמיד צלמת מנוסה תספק את הסחורה- הן ברמת היחס ללקוחה והן ברמת התוצר הסופי. גם אצל הצלמות הנחשבות ביותר תמיד חשוב לבדוק מראש גם את איכות העבודה והגיוון בתמונות על מנת לוודא שהצלמת אינה עובדת עם שטאנץ קבוע.

בהצלחה שמרית אסף

אם יש לכם הארות, הערות או סתם מילה טובה, היכנסו לצור קשר ושתפו אותנו!