מחשבון קלוריות

מחשבון התזונה הינו המחשבון היחיד בישראל, המספק מידע על כמות הקלוריות, החלבונים, השומנים, הפחמימות, הסיבים התזונתיים והכולסטרול לכל המאכלים ולכל מאכל בנפרד, בהתאם לכמות שצוינה.
אם ברצונכם תוכלו לבחור מאכלים לפי שיוך קבוצת מזון, ולא לפי מיון אלפבית.

בחרו אות בה מתחיל המאכל שברצונכם להזין ולאחר מכן בחרו מאכל

הערה: שמירת הנתונים מתאפשרת רק לאחר התחברות/הרשמה למועדון החברים באתר.


הערה: במשקאות האלכוהוליים מצוין הערך הקלורי בלבד

הערה: הגרף אינו מתחשב בכמות הנוזלים והסיבים התזונתיים שבמאכלים שנבחרו

ההמלצות לתזונה יומית מאוזנת, מחלקות את אבות המזון (חלבונים, פחמימות ושומנים) לאחוזים, בהקשר לתרומתם לסך הקלוריות היומיות:

חלבונים - מומלץ כי 15-20% מסך הקלוריות ליממה יהיו ממקורות חלבוניים- חלבונים מן החי, שילובים של חלבונים מן הצומח (קטניות יחד עם דגנים ו/או זרעים) ושילוב של חלבונים מן הצומח וחלבונים מן החי.

שומנים - מומלץ להגביל את צריכת הקלוריות היומית של שומן לעד 30%. קיימת חשיבות גם לסוג השומן ולכן יש הנחיות לגבי האחוזים של החלוקה הפנימית שבין סוגי השומן בתפריט היומי:

  • שומן רווי - עד 7%
  • שומן חד בלתי רווי - 13%
  • שומן רב בלתי רווי - 10%.

פחמימות - מומלץ כי 50%-55% מסך הקלוריות הנצרכות ביממה יהיו ממקורות של פחמימות, כאשר מומלץ לצרוך כמה שיותר פחמימות מורכבות (פחמימות המצויות בעיקר בדגנים, בקטניות ובשורשים ופקעות) ולהמעיט כמה שיותר בצריכת פחמימות פשוטות (פחמימות המצויות בעיקר בממתקים, בריבות, בדבש, בעוגות, בקינוחים וכד').

כולסטרול - צריכת הכולסטרול המומלצת היא כ-300 מיליגרם ליום לאנשים בריאים. לאנשים בסיכון למחלות לב וכלי דם או לאחר אירוע, מומלץ לצמצם את הצריכה לפי הנחיית הגורמים הרפואיים המתאימים.

סיבים תזונתיים - צריכת הסיבים התזונתיים המומלצת היא 38 גרם סיבים לגברים ו-25 גרם סיבים לנשים. מומלץ לשתות הרבה נוזלים (בעיקר מים) על מנת לגרום לפעילות נאותה של הסיבים ולצורך מניעה של עצירות.